Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:37 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 13:37 | përditesuar në 13:51
Lezhė, qėllon me armė nė ajėr,
tremb fshatin, arrestohet 27 vjeēari
Njė i ri nė Lezhė ka rėnė nė prangat e policisė, pasi ka trembur gjithė banorėt e fshatit.

Nė orėt e para tė mėngjesit 27 vjeēari Dritan Ndreca, nė ambientet e jashtme tė shtėpisė sė tij, ka qėlluar me armė zjarri nė ajėr disa herė duke terrorizuar fshatin.

Menjėherė nė vendngjarje ka mbėrritur policia e njoftuar nga banorėt tė cilėt ndiheshin tė trembur nga tė shtėnat me armė.

Gjatė kontrollit qė policia ushtroi nė banesėn e tij, gjeti njė armė zjarri automatik , 79 fishekė dhe 2 krehėra, tė cilat i sekuestroi nė cilėsinė e provės.

Menjėherė 27 vjeēari ėshtė arrestuar nga policia pėr veprėn penale "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armėve luftarake dhe municionit" "Prishje e rendit dhe qetėsisė publike".

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Lezhė, pėr veprime tė mėtejshme.

Automatik, lezhe
Automatiku i gjetur nė banesė e Dritan Ndreca

Redaksia Online
E.S / shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Ero Hajde kafsheri hajde po na i kan len trazhgimi ne nuk behemi eshte e kot
avatar
Anonim
Osman Gazepi U bene edhe lalucet te na hiqen si cuba
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Braēe: Koncesionet pėr firmat offshore tė ndalohen me ligj
Meta: Sensibilizim ndėrkombėtar pėr  lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Kosovės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 22/11/2017, Viti VII - NR.276