Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
10 Janar 2013 - 22:40
Lezhė, 25-vjeēari vritet brenda
nė lokal, 2 tė arrestuar /VIDEO
FOTO/Krimi, autostrada Lezhė-Tiranė
LEZHĖ - Policia e Lezhės ka sqaruar mbrėmjen e sotme tė dhėna tė reja nė lidhje me ekzekutimin e 25-vjeēarit Martin Shtjefni nė njė lokal nė superstradėn Lezhė-Tiranė pranė Kryqėzimit tė “Shėnkollit”, rreth orės 02:00 tė mėngjesit tė sotėm.

Policia ka nisur procedimin penal ndaj shtetasit Mariglen Pėrgjini, 26 vjeē nga Manatia e Lezhės, person ende nė kėrkim pėr kėtė ngjarje. Ndėrkaq mėsohet se nė konfliktin e ēastit ka mbetur i plagosur edhe Engjėll Nika 24 vjeē, i cili ndodhet nė spital ku i janė vėnė prangat si bashkėpunėtor nė ngjarje.

I arrestuar ėshtė edhe dhe Anton Tonin 36 vjeē nga Balldreni i Lezhės, i akuzuar pėr moskallėzim krimi. Mėsohet se pas tė shtėnave me armė nė lokalin pėrgjatė rrugės Lezhė-Tiranė ka pasur njė tjetėr pėrplasje nė spitalin e Lezhės, ku vėllai i viktimės Petrit Shtjefni 42 vjeē ka goditur pėr shkak tė detyrės infermierin e spitalit tė Lezhės Arben Marku 26 vjeē.

VRASJA

Vrasja ėshtė shėnuar brenda nė lokal rreth orės 02:00 tė mėngjesit. Autori dhe viktima ishin tė ulur nė dy tavolina tė ndryshme. Nga tė dhėnat e para hetimore mendohet se mes viktimave dhe autori fillimisht ka pasur ngridje mė pas situata ka gjeneruar nė pėrdorimin e armės tip pistoletė nga autori.

HETIMET, POSTBLLOQE PER ARRESTIMIN

Menjėherė pas krimit autori ėshtė larguar nga vendi i ngjarjes. Mėngjesin e sotėm, pas veprimeve hetimore policia deklaroi se identifikoi autorin e vrasjes, i cili ėshtė shpallur nė kėrkim. Ai ėshtė Mariglen Pėrgjini, nga Manatia e Lezhės. Dyshohet se shkak i vrasjes ka qenė njė konflikt i ēastit. Korrepondenti i TV A1 Report Julian Hila informon se policia ka ngritur postblloqe nė autostradėn Lezhė- Tiranė por dhe nė rrugėt rurale pėr arrestimin e autorit. Nė vendin e ngjarjes kanė mbėrritur dhe Forcat e Ndėrhyrjes sė Shpejtė tė Shkodrės. Njė grup hetimor po punon pėr tė zbardhur motivet e ngjarjes si dhe gjurmė qė mund tė ēojnė nė arrestimin e autorit. Ndėrkohė nė polici janė shoqėruar disa persona tė cilėt ndodheshin nė lokal nė momentin kur ndodhi vrasja.

*Lajmi fillimisht u publikua nė orėn 05:10, tė 10 janarit, u pėrditėsua nė vazhdim, i fundit nė orėn 22:41

(b.m/sg/shqiptarja.com)

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
katnari si su humbi fara ktyre pergjinve... ne cdo problem te lezhes jane keta!!! shoqeruesit e ed palokes
avatar
Anonim
shqiptari Shyqyr qe dhe Evropa,ne te gjitha shtetet Evropiane, po i mban pjesen me te madhe te Azil kerkues nga Shqiperia.Perjashto tipat qe jane me procedure penale.
avatar
Anonim
Denisi Injorancia nuk do te kete fund ne shqiperi,o burra largohuni nga ky vend i mallkuar,per te shpetuar femijet tuaj....
avatar
Anonim
fjorida shqiperia ashtu ishte me vrasje ashtu eshte dhe do jete :P ta shpif shqiperia
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15