Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Janar 2018 - 13:29 | përditesuar në 15:46
Liroi Alket Hatinė, Gjonaj kėrkon
shkarkimin e gjyqtarit Petraq Curri
Hetim disiplinor pėr gjyqtaren Enkeleida Hoxha
Ministrja e Drejtėsisė, Etilda Gjonaj, i kėrkon KLD-sė shkarkimin nga detyra tė gjyqtarit Petraq Curri tė Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Durrės dhe fillimin e hetimit disiplinor ndaj gjyqtares Enkeleida Hoxha tė Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Krujė. 

Gjatė hetimit disiplinor ka rezultuar se gjyqtari Petraq Curri ka kryer shkelje tė rėnda profesionale qė diskreditojnė rėndė pozitėn dhe figurėn e gjyqtarit nė dhėnien e vendimit pėr mosmiratimin e arrestit tė shtetasit Alket Hatija dhe lirimin e tij. 

Nga informacioni i administruar nga Ministria e Drejtėsisė rezultoi se Gjyqtarja Enkeleida Hoxha ka vendosur lirimin me kusht tė tė dėnuarit Genc Tafili nė kundėrshtim me dispozitėn ndaluese tė ligjit. 

Petraq Curri
Petraq Curri

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Marsela Ah cja ben mire qe nuk lejon abuxime te tilla. Ti bjeri kokes ktyre gjyqtareve
avatar
Anonim
Mira Mira Per kta maskarenj gjyqtar duhet filluar ai vettingu urgjentisht.
avatar
Anonim
Alba Taho Hartimi i miredetajuar i reformes dhe kta lloj gjyqtaresh na bejn ne popullin e thjesht ta mbesim dhe ta duam cdo dite reformen.
avatar
Anonim
Ylber ocelli Bobo ca behet ne vendin tone lirohen kriminela cdo dite. Fillojeni vettingun sa me shpejt
avatar
Anonim
thoma bollano E kam nga zona ime po eshte shum i korruptuar ky
avatar
Anonim
Elda hysi O zot cfare gjykatash dhe gjyqtaresh kemi ne na ruajt zoti.
avatar
Anonim
Ai Pas shkarkimit nga posti, kti degjenerates ti shqyhet b... me kalli misri.
avatar
Anonim
W Te dorezoj parate qe ka marre
avatar
Anonim
Maw Vetem Shkarkim?!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45