Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
29 Dhjetor 2017 - 13:16 | përditesuar në 14:28
Marku, furtunė nė Prokurorinė 
e Tiranės, ikėn Petrit Fusha
Nė vend tė tij emėrohet Dritan Rreshka
Shkarkon Rovena Gashin, emėron Arqile Koēėn
Kryeprokurorja Arta Marku ka firmosur kėtė tė premte lėvizje edhe nė Prokurorinė e Tiranės. Kėshtu, Marku ka larguar nga detyra e prokurorit tė Tiranės, Petrit Fushėn dhe ka emėruar nė vend tė tij prokurorin Dritan Rreshka, i cili do jetė me mandat tė pėrkohshėm. 

Ndėrkohė, Petrit Fusha do tė vijojė komandimin si prokuror sektori, i ngarkuar per ēėshtje tė veēanta, pranė Prokurorisė sė kryeqytetit. Ndėrsa Dritan Rreshka vjen nė detyrėn e prokurorit tė Tiranės. Ai ka qenė prokuror pikėrisht nė organin e akuzės sė kryeqytetit. Prezantimi i Dritan Rreshkės nė Prokurorinė e Tiranės ėshtė bėrė mesditėn e kėsaj tė premte nga vetė kryeprokurorja Arta Marku. Mė herėt, Arta Marku largoi nga detyra e drejtores sė Njėsisė sė Dekriminalizimit dhe marrėveshjes me jashtė, Roven Gashin e cila kalon prokurore nė kėtė drejtori, ndėrsa nė vend tė saj emėrohet ish-kandidati pėr kryeprokuror Arqile Koēa. Pak ditė mė parė, Prokurori i Pėrgjithshėm, Arta Marku, ka komanduar nė pozicionin e Drejtorit tė Kabinetit, Alketa Zifla, e cila ushtronte funksionet e prokurorit pranė Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor, Tiranė.

marku
(Arta Marku duke dalė nga Prokuroria e Tiranės, pas saj Dritan Rreshka dhe Petrit Fusha)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

4 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
I drejti Ai Dritan Rreshka eshte fytyra e vertete e korrupsionit ne prokurori
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40