Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
31 Gusht 2017 - 16:02 | përditesuar në 16:10
MD:Autoritetet të mbajnë përgjegjësi
për mosveprim,këmbanë alarmi
Lidhur me vrasjen e gjyqtares nga ish bashkëshorti ka reaguar edhe Ministria e Drejtësisë e cila  i shpreh ngushëllime familjes dhe kërkon dënimin maksimal ndaj autorit të ngjarjes.

Në njoftimin për mediat ministria e cilëson vrasjen një këmbanë alarmi për shoqërinë shqiptare.

Ajo thekson se mbrojtja e saj ka qënë detyrim për autoritetet përgjegjëse dhe se përgjegjësit  duhet të mbajnë përgjegjësi për mosveprim
 
Deklarata Ministrisë 

Ministria e Drejtesise shpreh tronditjen e thelle nga lajmi I trishte i vrasjes se Gjyqtares se gjykates se Rrethit Gjyqesor Shkoder. Ministri i Drejtesise z. Gazment Bardhi i shpreh ngushellimet e sinqerta familjes se gjyqtares se ndjeje, dhe kerkon me force denimin maksimal ndaj autorit te kesaj ngjarje te rende kriminale.
 
Vrasja e nje nene nga ish-bashkeshorti I saj, eshte kembane alarmi per sho‎qerine shqiptare. Mbrojtja e saj ka qene detyrim per autoritetet Pergjegjese, te cilat sot duhet te nxjerrin me urgjence pergjegjesite e tyre dhe mbajne pergjegjesine per mosveprim.
 
Humbja e nje gjyqtarje profesioniste, eshte humbje per sistemin e drejtesise‎. Shprehim edhe njehere ngushellimet tona per familjen dhe Zoti qofte me ta ne keto momente te veshtira. 

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Hasani.it U prit me u vra gjygjtarja ,per me u ēue nga gjumi....shteti i qe.....ur
avatar
Anonim
Adela Pranga Uroj vetem tani qe e mori nje grua drejtimin e MD te marre masa maksimale per mbrojtne egruas mbi te gjithe por edhe te te anetareve te shoqerise tone. Kam shume besim dhe shprese qe gjera te tilla, edhe ne dukje te veshtira per tu menaxhuar, te mos lodhen per te minimizuar sa me shume rreziqe te tilla sociale.
avatar
Anonim
Xxx Nje jete femije u pre ne mes dhe ju nuk ndenjuat te shkruani qofte dhe nje fjale per kete . Asnje jete nuk vlen me shum se nje tjeter, sidomos jeta e nje 22vjecari te pafajshem , te cilin e theren me thike disa huligane e sot askush nuk e permend. Neqoftese besoni dhe kerkoni drejtesi atehere duhet te vendosni drejtesine per te gjithe jo vetem per te privilegjuarit. Rinia e sotshme ka frike te dale ne rruge, dhe askush nuk po kujdeset per kete. Vendosni ju atehere nje shembull, qe te mos kete me
avatar
Anonim
Xxx Zoti Meta, po ju shkruaj si nje qytetare e thjeshte ne rradhe te pare, dhe se dyti si nje shoqe, nje moter e lenduar. Ju shkruani se si nje gjyqtare vdiq , u vra nga bashkeshorti dhe kerkoni denim maksimal. Ju keni te drejte. Po ku ishit ju dhe te tjere si ju kur u vra nje djale 22 vjecar Marvi Mihali, kur u vra nga disa kriminele , te cilet as nuk e njihnin. A nuk meritojn dhe ato denim maksimal? A nuk meriton vdekja e nje engjelli ndeshkimin me te larte? Nje jete femije u pre ne mes dhe ju nu
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/11/2017, VITI VII- NR.278