Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
22 Dhjetor 2017 - 13:50 | përditesuar në 16:58
Me tumor nė kokė, gjyqtari Miri
kėrkon lirinė te Krimet e Rėnda
Ekspertiza kėrkon 1 javė kohė pėr ekzaminimin
Seanca te Krimet e Rėnda nė datėn 29 dhjetor
I burgosur prej dy muajsh nėn akuzėn e korrupsionit, gjyqtari Shkėlqim Miri ka kėrkuar sėrish lirinė nė Gjykatėn e Krimeve tė Rėnda. Miri pretendon se ėshtė i sėmurė nga njė tumor, ndaj ai ka kėrkuar qė tė lirohet, duke deklaruar se i rrezikohet jeta nė qelinė e burgut. Kėrkesa ėshtė depozituar nga Ardian Visha, avokati mbrojtės i gjyqtarit, i cili shprehet se, "gjyqtari Miri ėshtė nė gjendje tė rėndė dhe tashmė ėshtė shtruar nė njė spital privat".

Pėr kėtė arsye, Gjykata e Krimeve tė Rėnda ka caktuar dy ekspertėt pėr tė vlerėsuar gjendjen e tij shėndetėsore. Ekspertėt e mjekėsisė ligjore kanė kėrkuar edhe njė javė kohė pėr tė kryer ekzaminimet pėr gjyqtarin Shkėlqim Miri, ndėrkohė qė seanca e radhės do tė jetė nė 29 dhjetor.

Gjyqtari i gjykatės sė Apelit nė Tiranė u arrestua nė 10 nėntor me urdhėr tė Prokurorisė sė Krimeve tė Rėnda, me akuzėn e shpėrdorimit tė detyrės dhe korrupsionit pasiv. Ndėrsa gjatė kontrollit ė banesė, Mirit iu gjetėn 340 milion lekė tė vjetra, tė pajustifikuara.

Prokuroria kishte vėnė nė hetim gjyqtarin pas dyshimeve se kishte marrė ryshfet 20 mijė euro pėr tė liruar nga burgu Gentjan Dodėn, i dėnuarin pėr dy vrasje nė vitin 1997. Vetė gjyqtari ka deklaruar se paratė ishin njė pjesė tė njė tė afėrmi pėr blerjen e njė prone dhe pjesa tjetėr pėr mbulimin e kurimeve pėr shkak tė tumorit nė tru. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

3 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
saje Tumor ti nuk ke o pleh po tumori mase te shpifet o turriqen
avatar
Anonim
HEI EXPERTIZA TĖ BĖHET NGA DOKTOR TĖ HUAJ,,MUNDĖSISHT SKANDINAV,,KY LLOJ MIKROBI KA MUNDĖSI TĖ INFEKTOJ ĒDO LLOJ DOKTORI SHQIPTAR
avatar
Anonim
Fredi Tumori ju hengert shpirtin te gjitheve juve te koruptuarve. Tek cili spital eshte shtruar te Continentali? Leri numrat more pis dhe bej burgun nje me nje. Askujt nuk i vjen keq per njerez si puna jote. As ligji dhe zoti nuk ka meshire.
avatar
Anonim
kurioziteti sme intereson thelbi ceshtjes. por per kurizoitet ku continentali esht i mire apo jo si spital?
avatar
Anonim
Fredi Jo por eshte spital nga Skrapari. Thone qe qe eshte i Metes.
avatar
Anonim
Tomorri Ke shum tė drejt, ai qen tė kalbet nė burg.
avatar
Anonim
Admin Semure ose jo, ne na intereson sekuestrimi I pasurise, Zoti ka punen e vet!
avatar
Anonim
Tirana E ka fajin tumori qe ka bere pislliqe!!!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40