Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
04 Shkurt 2018 - 17:03 | përditesuar në 22:45
Moti i keq, bashkia Gjirokastėr:
Rama tė shpallė emergjencėn
Rrezikon shembjen pallati 12 katėsh
Prokuroria nis hetimet pėr punimet
Nisur nga situata e vėshtirė pas reshjeve tė shiut nė Gjirokastėr, kryebashkiakja Zamira Rami i kėrkon kryeministrit Edi Rama qė tė shpallė gjendjen e emergjencės. Zamira Rami, e zgjedhur nga radhėt e LSI nė krye tė bashkisė sė Gjirokastrės, nė letrėn dėrguar kryeministrit Edi Rama shkruan se nė qytet ka probleme me rrėshqitjet e dherave nė tre lagje, “Kodra e Shtufit” ku njė pallat rrezikon qė tė shembet, “Cfakė” dhe lagjen “Punėtori” ku sėrish paraqiten probleme me banesat dhe njė pallat, ndėrsa banorėt janė evakuuar, pasi rrezikojnė.

Pėrpos problemeve brenda nė qytet, Rami thekson se disa fshatra janė izoluar nga pėrmbytjet dhe nga shembja e urave, ndėrsa edhe akset kryesore kanė probleme me qarkullimin. Nisur nga kjo situatė, ajo thekson se gjendja e krijuar nuk mund tė pėrballohet nga pushteti vendor, prandaj kėrkon ndėrhyrjen e pushtetit qendror, pėrmes shpalljes sė gjendjes sė jashtėzakonshme. 


Letra e Zamira Ramit pėr kryeministrin Ramad.b/shqiptarja.com
 

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Oboo (vazhdon) te rruga e grehotit Rama ja ka fajin. Po qe menaxhon mbi 100 punonjes te komunales dhe qe mbi gjysma merzejne qebaptoreve cdo dite dhe nuk denjuan te hapnin as ato palo puseta te "rrugeve te reja" te kesaj zonjes..edhe per kete Rama ja fajin. Rama ka vetem nje faj...ate qe te mbeshteti Ti per pseudo kryetare, qesharake dhe e pa afte, hakmarese dhe bukeshkelur. Turp. Po ku ke turp Ti. Turp duhet te kem une qe harxhoj kohen e merem me Ti.
avatar
Anonim
Oboo Paaftesia ne menaxhimin e situatave e karakterizon me se miri keze zonje. Kjo u duk qarte edhe ne menaxhimin e zjareve qe rane ne Gjirokaster gjate veres se kaluar. Kuptohet qe e kam fjalen per vijen e verdhe te Bashkise Gjirokaster. Po per peroin qe i kalon perpara shtepise kesaj zonjes Rama ja ma fajin. Po qe ka mare ne dorezim rrugen e lagjes se saj ne nje gjendje mjerane dhe qe permbytet me 5 min shi...edhe per kete Rama ja ka fajin. Po per pemet e blirit qe jane te mbuluara nga zhavori
avatar
Anonim
Fredi Ik o gje e shpifur arrogante e semure. Te shpalle gjendjen e jashtezakonshme se te tha Mona ty? Asnje lek per LSI. Merr nga fondi i familjes Meta se dalin dhe teprojne.
avatar
Anonim
tirana city. si eshte qar rruga,si nga nje vulkan.ksaj i thojn,rama ik.
avatar
Anonim
kakrruk Kėsaj i thonė Zamira Rami=LSi ose (Lesh e Li). S'ka lidhje Rama atje. Qytetin e kontrollon Lesh e Lija. Njėsoj si tė shembet njė rrugė nė Kalifornia dhe t'i thonė Trampit ik. Hajde mendje hajde!
avatar
Anonim
Bathore city Si eshte qar rruga? Me lot eshte qare apo jo? Eshte ēare (dhe jo qar) se ate rruge e ka bere nje inxhinier analfabet si puna jote qe s'di shkrim e kendim. Na mbyten injorantet ne te kater anet, ky eshte rezultati
avatar
Anonim
Likja Thuaj mones se ajo eshte nona dhe po ti doje b.... dhe shiu pushon!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38