Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:46 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet Nga HABJON HASANI
06 Qershor 2012 - 06:20
Pėrgjimet e Mujės: Ēoji 80
mijė euro, mikut kolumbian
Muja trafik me ortaket e Arkanit
TIRANE- Nė dosjen hetimore tė prokurorisė sė Barit mbi hetimin pėr trafik ndėrkombėtar kokaine tė shtetasit Kleves Muja ky i fundit ėshtė interceptuar duke komunikuar me shtetasin shqiptar Gazmend Eljazi. Muja fliste nė telefon nga Shkodra ndėrsa Eljazi ishte i stacionuar nė Empoli. Tė dy kanė rėnė nė... gjurmė tė hetuesve pas kontakteve qė merrte Eljazi me shtetasin kolumbian Patino Trochez, i cili nga ana e tij i kontaktonte shqiptarėt me urdhėr tė njė shtetasi serb tė quajtur "Dusko Micunovic" (Duka i Beogradit) tė cilin italianėt e hetonin prej dy vitesh. Nė dosjen e prokurorisė italiane Kleves Muja pėrshkruhet si njė person qė kishte rrjetin e tij nė Itali dhe siguronte drogėn me mbėshtetjen e shtetasit serb Micunovic i cili kishte lidhje direkte me kartelet kolumbiane. Dosja hetimore italiane e pėrshkruan Dusko Micunovicin si kreun e organizatės, madje nė dosje ai pėrshkruhet si "njė njeri me shumė influencė dhe autoritet mes nėntokės sė krimit nė Serbi pėr shkak tė fuqisė dhe pushtetit qė kishte akumuluar sėbashku me tė vėllanė nė Serbi dhe Mal tė Zi". Episodet ku ėshtė interceptuar Muja i takojnė periudhės Maj-Qershor 2005, ku sipas prokurorisė italiane Muja po kontaktonte shtetasin kolumbian Patino Trochez pėr ti dorėzuar lekėt pas shitjes sė mallit qė e kishte marrė nėn garancinė e Dusko Micunovicit. Hetuesit shprehen se Muja ka ngarkuar shtetasin Gazmend Eljazi pėr tė bėrė dorėzimin e parave fill pasi ishin kryer shitjet e sasive tė kokainės sė siguruar nė mirėbesim nga Vucinovic. Nė episodet e regjistruara nga hetuesit Muja urdhėron Gazmend Eljazin qė ti dorėzonte 80 mijė euro shtetasit kolumbian, i cili kontrollohej nga serbi Micunovic. Pasi kanė regjistruar telefonatat nė kohė reale hetuesit kanė bėrė dhe fotografimet nė terren mes shtetasit Gazmend Eljazi dhe kolumbianit Patino Trochez. Sipas hetuesve italianė Muja dhe Eljazi ndonėse furnizoheshin nga serbi Micunovic kishin njė treg tė tė pavarur pėr shitjet dhe mbanin kontakte me tė tjerė shtetas italianė dhe shqiptarė rezidentė nė Itali pėr shitjen e kokainės. Nė vitin 2005 kjo organizatė sapo kishte nisur hyrjen nė tregun e kokainės. Nė vitin 2008 hetimet vazhdonin dhe prokurorėt zbuluan se Micunovic ishte kthyer nė njė importues grosist nė Evropė dhe kishte rritur sė tepėrmi kapacitetet pėr importimin e kokainės nga Kolumbia drejt Evropės. Hetimet zgjatėn deri nė vitin 2010 kur nisi dhe operacioni i arrestimeve "Shah Mat" qė vuri nė pranga 30 persona ndėrsa 7 persona tė tjerė u shpallėn nė kėrkim ndėrkombėtar.

Biseda nr. 507 ora 17.12 datė 19.05.2005
Bisedė e regjistruar ndėrmjet Eljazi Gazmend (Gazi) dhe Muja Klevis.
K-Klevis G-Gazmend

Gazi- Alo
Klevis-Hė mo ēa bėre?
Gazi- Asgjė
Klevis-Ēa thuhet ndonjė gjė
Gazi-Po mirė
Klevis-Mos ke folur gjė me njeri andej?
Gazi-Jo, fare me asnjė skam fol
Klevis-Ėhė..epo fol me Lisin atėherė
Gazi- Si the?
Klevis- Fol me atė mo, Lisin, a si e ka ai
Gazi- Po ai tha qė do mė merrte vetė nė telefon po smė ka marrė akoma
Klevis-Ėhė..epo merre ti
Gazi-Unė ndezur e mbaj telefonin
Klevis- E mo mir, telefonoje vetė, pyete ēa je duke bėrė, ca po bėn etj
Gazi- Epo mirė ...mua mė tha (nuk kuptohet)
Klevis-Gjysmė ore? Po unė dje fola vetė me tė
Gazi- Po dhe si tė tha ai?
Klevis- Po mė tha qė ishte dakord pėr tu takuar sot, ku di un tani
Gazi- Ou ashtu paska thėnė?
Klevis- E... ndaj mori dhe nė telefon
Gazi- Ėhė... epo mirė
Klevis- Hajt mirupafshim

Biseda nr.541, ora 22.14, mė datė 20.05.2005
Bisedė e regjistruar ndėrmjet Eljazi Gazmend (Gazi) dhe Muja Klevis.
K-Klevis G-Gazmend

Gazi- Alo?
Klevis- Hė mo ēpo bėn?
Gazi- Mirė fare
Klevis- Ē'mė thua ndonjė gjė?
Gazi- Fola me atė mikun (shėnim i prokurorisė: bėhet fjalė pėr personin e bisedės paraardhėse)......mė tha se do vinte sot ai, sot pasdite mė tha se do vinte.....po mė mori nė telefon tani pasdite dhe mė tha se do vijė nesėr
Klevis- Ah...ti ēa bėn ndonjė gjė tjetėr andej?
Gazi- Ēa tė bėsh kėtu, asgjė.
Klevis- Bėrė ndonjė gjė pėr atė muhabetin?
Gazi-Ė?
Klevis- Pėr atė Audi V bėrė ndonjė gjė po tė them?
Gazi- Jo jo skam bėrė dot gjė fare pėr atė.....se kam qenė i mbytur fare deri nė grykė i zėnė me punė.
Klevis-Po?
Gazi-Skam pas kohė fare me lėviz....ja dhe tani nė punė jam.
Klevis- Opo shif mos bėn diēka punė.....sepse pas tė hėnės them se i kam mbyllur kėto punėt e tjera
Klevis-E mirė ti e di tani
Gazi-Ė?
Klevis- E ke bėrė tė paktėn njė njėzetėshe gati ti aty?
Gazi- Edhe pak fare ka mbetur....deri tė hėnėn zgjat kjo punė, tė hėnėn nga ora 10- 11 do mi sjellė mė atė mikun...
Klevis-Epo mir
Gazi-Jemi nė rregull?
Klevis-I bėn gati tė gjitha?
Gazi-Tė gjitha thua ti?... edhe pak fare mė duhet, ska problem.....gjatė javės do jenė mbarur tė gjitha bashkė me atė tjetrėn.
Klevis-Epo mirė
Gazi-Pėr tė mos thėnė qė e mbyll muhabetin qė nė fundjavė
Klevis-Pse do vijė?
Gazi- Ka ngelur kjo e fundit fare.....deri nė fund tė javės e kupton vetė ti...
Klevis- Epo se do vijė ai miku tė tė takojė...prandaj them
Gazi- Dėgjo mė mirė tė mė takojė ēik mė herėt ky kėtu, tė shohim njėherė ēdo na bėjė ky zotėria kėtu...e pastaj e flasim, si thua?
Klevis- Po mo
Gazi- Kėshtu do e lėmė muhabetin domethėnė?
Klevis-Dakord.... bėj gati gjėrat dhe ēoja atij mikut aty
Gazi- Mir mir, po tė paktėn tė shof njėherė se ēdo mė thojė ky nesėr..
Klevis- E ke njė 15-she?
Gazi-Ēfarė?
Klevis- 15 , a i ke 15?
Gazi- Mbase i kam, deri tė hėnėn i mbarojmė dhe tė tjerat...nė rregull?
Klevis-Po po

(hh/shqiptarja.com)

4 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
kojshija i perfshim me ta edhe mece e admir alija
avatar
Anonim
JEMI NE JEMI NE JEMI NE O E ARDHMIJA JEMI NE SE EDI RAMA ESHTE ME NE O E ADHMIJA E SHQIPERISE JEMI NE BUM BUM BUM BUM ......!!!!
avatar
Anonim
rusi mysliman kleves muja eshte nje killer i njohur ka vrare me doren e tije qe ne vitin 1995 ka plagosur disa persona per gjakmarrje pasi ato i kishin plagosur te vellain fatjonin njihet si shoku me i ngushte i enver bajrit ,vrasje plagosje trafik droge grabitje rrjete trafiku ,kur jane arrestuar ne belgjike enver bajri me kleves mujen ka dalur mbreti belgjikes per te pergezuar policine , tom doshi enver bajri kleves muja kane vrare me doren e tyre disa persona
avatar
Anonim
kojshia Rusi Mysliman ,kto gjera dil e thuaju perpara syve kto gjera jo ktu mor kurv djal ,apo ske beth ti thuash ner sy kto fjal
avatar
Anonim
x person qenk killer se ka marr hak per te vellain ?? po cjane kto budalleqe.. nese paska 2 vjet qe eshte i kerkuara nga policia e barit te italise, si mundi te qarkullonte brenda 2 vjeteve neper europe si ti donte qefi ?? si u shpall kryetar komune mqs paska pas dosje te hapura?? cjan kto gjepura qe flisni...lajmi per arrestimin e tij u hap qe pa u kap ai njeri..c'qeveri kemi ?? po humb PD perkrahsit e shkodres dhe i hapni lloj lloj telash nje te pafajshmi ???tom doshi dhe enver bajri le te pergjigjen vet per punet e tyre...pse skapin enverin & tomin kto te ndershmit ton ? po kapen vtm kleves mujes emri i te cilit nk eshte klevis ashu qysh e shkrujn kto mediat e famshme...qeveri legenash hesapi
avatar
Anonim
ska rendesi ky arrestim eshte i gjithi trillim..asgje te vertete nk ka mbi kete arrestim, ku te gjith dokumentat jan te fallsifikuara, emri gabim, ditelindja gabim, shenjat e gishtave nk jan te personit ne fjale..shprehjet e perdorura ne bised nuk jan shprehje te kleves mujes dhe jo klevis..kshuqe kujdes ne ato cka shkruani, se ka shume veta qe dine te verteten, por ka dhe shume te tjere qe genjehen nga ju
avatar
Anonim
Shkoder1 Krimit nuk i dihet. I ka kembet si gjarpri. Tapo hajn kryt e njeni tjetrit hajt se nuk e kan te gjat
avatar
Anonim
shkodrani ska qytetar qe seshte gezuar per kete arrestim
avatar
Anonim
edi TOM DOSHI DORA E KRIMIT QE GODITI KLEVESIN. DREJTON PARTINE SOCIALISTE ME KRIMINELE TE KADEGORIVE TE NDRYSHME. LUAN HETA PJESE E NJE RRJETI KRIMINA. BES XHEMALI, SOKOL CUBI, XHEVAT MOLLCA PJESE KRIMIT DHE VRASJEVE NE SHKODER
avatar
Anonim
XPersoni Tiran Po ik O Ti edi mos u perzi si pula pa kry po qyr punet e tuja
avatar
Anonim
SHkoder Dihen tashme lidhjet e ngushta krimi, droga dhe prostitucioni. Keto lidhje njihen si pjese e krimit midis Bajreve dhe Kleves Mujes. Tom Doshi eshte kupola e krimit. Antari i ASAMBLESE KOMBETARE NE PSSH Kleves Muja. Eshte i lidhur ngusht me Tom Doshin me Lul Kullen, Behar dhe Ever Bajrin. keto te fundit njihen si vrases serial ne shkoder. Lidhjet e tyre jane me te gjate deri ne kreun e PS Shkoder. Skenari eshte T.Doshi. Partia Socialiste ne rrethin Shkoder eshte e kapur mbas krimit.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/07/2017, Viti VII - NR.172