Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
25 Prill 2017 - 14:32 | përditesuar në 16:10
Profil/ Ja kush ishte Ervin
Dalipaj, qė u vra sot nė Sukth
Njėri nga viktimat e atentatit sot nė Sukth ėshtė Ervin Dalipaj. Ai qenė pjesė e SHKB (Kontrolli i Brendshėm qė tani njihet si Shėrbimi pėr Ēėshtjet e Brendshme dhe Ankesave nė polici).
 
Ai ka shėrbyer aty para vitit 2012, ndėrsa mė pas u transferua nė Sektorin e Antikrimit Ekonomiko-Financiar, pranė Drejtorisė sė Qarkut tė Tiranės.
 
Mė 25 mars tė vitit 2013, kur u arrestua babai i Saimir Tahirit, ai ishte nė krye tė kėtij sektori.
 
Ai ka qenė shef i sektorit Ekonomiko-Financiar nė Drejtorinė e Pėrgjithshme Tiranė deri nė tetor tė vitit 2013, kur u shkarkua nga kjo detyrė me akuzėn “Shpėrdorim Detyre” dhe “Rrjedhje Informacioni”, gjatė operacionit “Fundi i Marrėzisė” pėr lojėrat e fatit.
 
Ministri Saimir Tahiri e dha urdhrin pėr shkarkimin e tij pasi sipas policisė, rezultoi se nė aksionin pėr bllokimin e lojėrave tė fatit nuk kreu detyrėn dhe u dyshua pėr bashkėpunuan me pronarėt, pėr t’i fshehur policisė makineritė.
 
“Nisur nga konstatimet e bėra pėr njė numėr shkeljesh ligore gjatė operacionit, me urdhėr tė ministrit Saimir Tahiri, SHKB ka nisur hetimet nė tė gjithė sektorėt e luftės kundėr krimit ekonomik, tė cilėt me mosveprimet e tyre nė pėrmbyshje tė tė planit tė masave tė hartuar nga Drejtoria e Pėrgjithshme u kanė krijuar mundėsinė subjekteve tė ndryshme tė fshehin aktivitetin e tyre tė paligjshėm.
 
Nė kėtė kuadėr janė pezulluar dhe po hetohen pėr shpėrdorim detyre dhe rrjedhje informacioni shefat e sektorėve tė krimit ekonomik, nė Tiranė dhe Korēė, E.D. dhe O.M.” thuhej ne njoftimin e shkarkimit te Dalipajt.
 
Ervin Dalipaj, ish efektiv i policisė akuzohej edhe pėr rrėmbimin dhe vrasjen e Gazmend Ēollakut nė 6 janar tė 2016 nė Durrės.
 
Denis Shtraza dhe Ervin Dalipaj sė bashku me dy persona tė tjerė rrėmbyen dhe vranė shtetasin Gazmend (Laert) Ēollaku.
 
Ervin Dalipaj ishte nė kėrkim nga policia pėr dosjen qė po gjykohet pėr vrasjen e Gazmend Ēollakut nė 6 janar tė 2015 nė Durrės, ndėrsa sot ishte njėra nga seancat te Krimet e Renda.
 
ervin dalipaj
  Ervin Dalipaj

dy.b/shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
uff kush ka vra i ka ditet e numuruara
avatar
Anonim
Al sa njriri po ik kote se ska shtet. e sa doikun😲
avatar
Anonim
G Policia qe duam....ktu duket paaftesia dhe korrupsioni qe mbizoteron ne institucionet shteterore....e gjen ai qe ka per te lare hesapet para shtetit.shtet leshi
avatar
Anonim
Erik G, behu realist, mos flit anapulla, policia ka 1 te 10 e fajit. Sa elemente kriminale ka prodhuar tranzicioni ne gjithe keto vjet nuk mundet policia t'i peshkoje ne kohe. Per me teper qe drejtesia t'i ben nul gjithe aksionet per kapjen e tyre duke i liruar kriminelet ne salle apo disa muajve burg. Ndersa hasmi nje pikesynim ka dhe te gjitha perpjekjet dhe energjite i fokuson ne gjetjen deri ne eleminimin e kundeshtarit.
avatar
Anonim
G O Erik vazhdon po ai sistem...po ato police.me po ate mentalitet te krimbur qe prej 25 viteve....si ky qe ka qene me graden komisar,dhe bashkpuntor ne krim.vetting nuk ka vetem ne drejtesi....le te beje vetting ne polici e ne institucione te tjera,meqe drejtesine nuk e ka ne dore...esht po i njejti film po me aktore te ndryshem...
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63