Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:39 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet Nga ARSEN RUSTA
01 Korrik 2013 - 12:35
Prokurorėt, nė garė pėr postet kyēe
nė qarqet kryesore tė vendit /VIDEO
TIRANE- Muaji korrik pritet tė sjellė dhe njė rrokadė nė krerėt e prokurorive nė disa prej qarqeve kryesore tė vendit, e mė konkretisht nė prokurorinė e Tiranės, Durrėsit, Fierit, Shkodrės, Vlorės, Kurbinit dhe nė Prokurorinė e Krimeve tė rėnda.

Burime pėr A1 Report thanė se gara pritet tė hapet pasi drejtuesit aktualė janė tė komanduar dhe zyrtarisht ky proces nis javėn e dytė tė korrikut. 

Sipas ligjit pėr organizimin dhe funksionimin e prokurorisė nė Republikėn e Shqipėrisė, kjo garė do tė jetė e hapur ndėrsa me pėrparėsi do tė vlerėsohen vetėm ata kandidatė tė cilėt plotėsojnė kriterin e magjistraturės.

Aktualisht, tė komanduar janė nė Tiranė Adnan Kosova, nė Durrės Besim Hajdarmataj, nė Fier Ardian Ylli, nė Shkodėr Besnik Cani, nė Kurbin Elvin Gogaj, nė Vlorė Dorian Tafilaj dhe nė Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda, Eugen Beci.

Po tė njėjta burime saktėsuan se gara do tė jetė e hapur pėr cdo kandidat tė vetėofruar dhe tė gjitha Cv-t e paraqitura do tė shqyrtohen nga kėshilli i prokurorėve i cili pas filtirime tė ē’do garuesi i kalon propozimet e tij nė zyrėn e Prokurorit tė pėrgjithshėm.

Ky proces pritet tė pėrmbyllet brenda muajit korrik, ku pas propozime nga Kėshilli i Prokurorėve pritet qė z.Llalla tė emėrojė fituesit e kėsaj gare tė cilėt do duhet mė pas tė marrin dhe pėlqimin e Presidentit tė Republikės me anė tė dekretimeve.

Redaksia online
(sg/shqiptarja.com)

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 27/07/2017, Viti VII - NR.175