Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Korrik 2012 - 20:32
Provimet me zgjedhje, MASH
publikohen notat e maturantëve
Kliko këtu për rezultatet e tua
TIRANË -  Ministria e Arsimit ka publikuar gjatë mbrëmjes së sotme notat e provimeve me zgjedhje të maturës shtetërore. Plot 45 mijë maturantë mund të nisin përllogaritjen e pikëve që kanë fituar në të gjitha provimet e maturës shtetërore. Ndërkohë që Ministria e Arsimit ka deklaruar se këtë jave do të dalë edhe formulari A2, ku të rinjtë shënojnë 10 degët ku duan të nisin studimet e larta.


Pak ditë më parë Ministria e Arsimit publikoi përgjigjet e sakta të pyetjeve në provimet e letërsisë dhe atë të matematikës. Testi për secilin nga provimet e detyruara përmbante 25 pyetje, nga të cilat 13 kërkesa me përgjigje alternative, të cilat vlerësohen me nga një pikë secila dhe 12 kërkesa janë me zhvillim, të cilat vlerësohen në total me 37 pikë. Në total nga ky test maturanti duhet të grumbullojë 50 pikë. Ndërsa testi për secilin nga provimet me zgjedhje përmbante 20 pyetje, nga të cilat 10 pyetje janë me përgjigje alternative dhe vlerësohen me nga një pikë secila dhe 10 pyetje të tjera janë me zhvillim, të cilat vlerësohen në total me 30 pikë.

(ek/aq/shqiptarja.com)

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
adcdsfdlkd ,,,,,,,,,,,
avatar
Anonim
Anisa Cfare kam marre ne provimet me zgjedhje ku ta shikoj
avatar
Anonim
Indrit sakuta 161158700006
avatar
Anonim
Ramazan lika Kur dalin notat e provimeve zgjedhje
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15