Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
10 Nentor 2017 - 11:30 | përditesuar në 11:58
Report Tv nė banesėn e gjyqtarit
tė ndaluar Shkėlqim Miri
Report Tv ka zbarkuar mesditėn e sotme nė banesėn e gjyqtarit tė ndaluar nga policia, Shkėlqim Miri, nė rrugėn “Myslim Shyri”. Gazetari i Report Tv, Driēim Ēaka, ka sjellė pamje ekskluzive nga banesa e gjyqtarit tė ndaluar pėr shpėrdorim detyre dhe korrupsion, ku brenda ndodhet vetėm vjehrra e gjyqtarit Miri.

Ndėrkohė, banesa e gjyqtarit u kontrollua mbrėmjen e kaluar nga policia, ku u gjet pasia e madhe e parave prej 34 milionė lekė (tė reja), e pajustifikuar prej tij. Gazetari Ēaka raportoi se nė momentin qė ka mbėrritur policia mbrėmjen e djeshme, nė banesė ka qenė gjyqtari Miri dhe vjehrra e tij.

Policia ka hyrė nė banesė dhe ka sekuestruar pasurinė, pėr tė cilėn ka pasur informacion tė saktė se ku ndodhej. Ndėrsa, ditėn e sotme ėshtė ndaluar gjyqtari Shkėlqim Miri, deri nė vendosjen e njė mase ndaj tij. 

d.c./shqiptarja.com

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Gazi Gjyna i shkreti naten e fundit ndenji tek vjerra
avatar
Anonim
Gazi Ilace ju befshin te gjitha leket e drejtesise
avatar
Anonim
Gazi Cdo gjykim qe ka bere ky ka mare shuma te majme, ne te vetmin gjykim qe ky nuk ka mare leke por euro eshte gjykimi i Gerdecit
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277