Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 05:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 11:45 | përditesuar në 11:52
Reshjet e shiut, Policia Rrugore
kėshilla drejtuesve tė makinave
Policia Rrugore duke parė situatėn e krijuar nė akset rrugore tė vendit tonė, u ka bėrė apel drejtuesve tė automjeteve tė cilėt qarkullojnė nė akset e vendit, tė tregojnė kujdes.

Policia u bėn thirrje shoferėve tė kryejnė manovra tė sigurta dhe tė respektojnė shpejtėsinė dhe sinjalistikat pėrkatėse nė rrugė.

Gjithashtu policia bėn tė ditur se do tė jetė nė patrullim tė vazhdueshėm pėr tu ardhur nė ndihmė shoferėve .

Kėshillat e policisė:
- Tė ruajnė kontrollin e mjetit dhe tė kryejnė manovra tė sigurta

- Tė qarkullojnė me shpejtėsi konform segmentit rrugor dhe sinjalizimit pėrkatės

- Tė pėrdorin rripat e sigurimit nė mjete, kaskot mbrojtėse nė motorrēikleta

- Tė mos pėrdorin aparatet celulare gjatė drejtimit tė mjeteve

- Tė mos pėrdorin pije alkoolike nė rast drejtimi tė mjeteve

- Tė bėjnė kujdes me kėmbėsoret qė kryejnė kapėrcimin e rrugės jashtė rregullave tė qarkullimit rrugor.

-Karvanet me makina tė dasmorėve tė respektojnė rregullat e lėvizjes, tė mos parakalojnė, dasmorėt tė mos dalin nga dritaret pasi bėhen burim aksidenti.

Pėr shkelėsit e normave tė sjelljes gjatė drejtimit tė automjetit, Policia Rrugore do marrė masat administrative maksimale ndaj tyre.

Policia Rrugore ėshtė nė detyrė me patrulla dhe shėrbime tė pėrforcuara pėr tė ndihmuar nė kthimin e sigurt tė drejtuesve tė mjeteve, pėr tė normalizuar trafikun, pėr tju ardhur nė ndihmė nė rast nevoje, pėr tė parandaluar aksidentet, me qėllim rritjen e parametrave tė sigurisė rrugore.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Cecua me bicak Kete thirje drejtojuani politikaneve she te forteve me making luksozr se populli me rrjeshte per 1 nr krah te djathte me 70 me ore I keni po bejuni derman dallkaukeve
avatar
Anonim
Uuuuu Po ore po do ti zbatojm se jemi popull i civilizuare
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
20 vjeēarja shtatzėnė:Ndihem grua e plotėsuar nga jeta 100%
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 18/08/2017, Viti VII - NR.194