Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:37 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
03 Tetor 2017 - 22:01 | përditesuar në 22:57
“Rrethohet” Durrësi, mikut të Lul
Berishës i bllokohet makina 'Porche'
DURRES-Marjel Fierza dhe Genti Nderjaku u arrestuan nga policia e Durrësit në kuadër të operacionit për goditjen e elementëve kriminalë dhe bllokimin e pasurive të vendosura me pasuri të paligjshme.
 
Arrestimi i tyre u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip 'Porche', që drejtohej nga Marjel Fierza u gjetën dhe sekuestruan; 2 armë zjarri pistoletë tip Beretta; automjeti dhe 6 telefona celularë.
 
Marjel Fierza është person me precedent penal, përpos se njihet si mik i Lul Berishës, ai ka shoqëri me Plarent Dervishin.
 
I arrestuari Fierza evidentohet në një raport të Ministrisë së Brendshme, si pjesë e bandës së Durrësit, ndërsa u ka shpëtuar dy atentateve me armë zjarri në 2010 dhe 2012.

Operacioni i policisë së Durrësit vijon për goditjen e elementëve kriminalë.

d.b/shqiptarja.com
 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279