Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:55 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
17 Janar 2013 - 19:23
Shqiptari vret ish-gruan, nėnė e
4 fėmijėve dhe tė dashurin e saj
FOTO/ Ngjarja pėr motive xhelozie
ITALI – Vrasje e dyfishtė nė Akuila tė Italisė. Njė shqiptar ka vrarė ish gruan dhe tė dashurin e ri tė saj nė parkingun e njė qendre tregtare. Ngjarja ėshtė cilėsuar sipas policisė italiane, pėr motive pasionante. Tė tre personazhet e pėrfshirė nė ngjarje janė shqiptarė.

48-vjeēari Burhan Kapllani ka qėlluar ish-gruan e tij, Orjeta Boshi 36 vjeē ndėrsa kjo e fundit gjendej brenda makinės tip Opel Zafira. I dashuri i ri i saj, Shpėtim Hana ėshtė qėlluar nė shpinė, mbase nė njė tentativė pėr t’u larguar.

Mirjeta ishte nėnė e 4 fėmijėve dhe ishte ende nė proces gjyqėsor pėr ndarjen nga bashkėshorti i saj. Nė vendin e ngjarjes ka shkuar menjėherė vėllai i 36-vjeēares tė vrarė, sė bashku me katėr fėmijėt e vegjėl tė saj. Dy ambulanca kanė shkuar gjithashtu nė vendin e ngjarjes.

Pas vrasjes sė dyfishtė autori ėshtė dorėzuar nė polici. Shqiptari gjendet nė kazermėn e karabinierėve tė Paganika, nė komunėn e Akuilės qė gjendet pranė qendrės tregtare, por refuzon qė tė flasė mbi ngjarjen.

Pistoleta e pėrdorur nė vrasjen e dyfishtė ėshtė e kalibrit 22 milimetra e cila u gjet nga karabinierėt rreth 300 metra larg vendin tė krimit, pranė rrugės shtetėrore numėr 17, nė fraksionin e Bazzano-s, ku ndodhet edhe njė supermarket.

Mediat italiane bėjnė tė ditur se sipas dėshmive tė mbledhura 48-vjeēari Burhan Kapllani kishte njė ndėrmarrje mermeri nė Itali dhe ishte nė gjendje tė mirė ekonomike.

Ndėrkaq, policia ka marrė nė pyetje disa dėshmitarė tė ngjarjes pėr tė ndėrtuar dinamikėn e vrasjes sė dyfishtė, ku shqiptari i mori jetėn ish-gruas dhe tė dashurit tė saj.

*Foto, qendra tregtare pranė sė cilės ndodhi vrasja e dyfishtė

Redaksia Online

(Gre.M/Shqiptarja.com)

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ali te lumte dora................
avatar
Anonim
toni ama xhuna asht me vra diken po ajo duhte se pari ti rris femijet e mos te zen te dashur menjeher edhe ashtu ta merr gruja ftyren ski pse te jetosh as pse te punosh ama nese burri asht i keq nuk e mban famjen mir e perdor dhun apo ku ta di une ka drejt te ndahet po prap menjeher te zej te dashur he dala e plast shum keq valla ham andej ham kendej mjert femij
avatar
Anonim
bledar po mendo ne fillim te rrisesh femijet qe jane kater, ma jo pernjehere te zej te dashur,boh
avatar
Anonim
Anja Po si nuk kane menduar per ata 4 femije te vegjel................
avatar
Anonim
Elton Jo jooo..nuk diskutohet fare...ska vend ku mund te kete shqiptare e mos te flitet per krime e verpra te tjera te kryera prej tyre...me kete imazh hedin poshte emigrantet e mire qe gezojne respekt neper bote
avatar
Anonim
Geris Keta sjan njerez. Po nuk e do ndaje more njeri pse e vret
avatar
Anonim
joy Po ē'thua more, po shqiptaret jane bura ( bura) ! Te vrasin per nder . Jane kokrat e legenave. U kalbt ne ferr
avatar
Anonim
bona ny ne rradhe te pare asnjehere nuk duhet te mendosh per veten tende. tani ai i la femijet e tij pa nene e pa babe
avatar
Anonim
taruku me vjen shume keq per femijet edhe per bashkshortin
avatar
Anonim
Italianizimi shqipetar Jo vetem ne Itali,por frymezimi per tradheti bashkeshortore sa vjen e rritet edhe nga shqiperia.Dikush thote se eshte bere mode,dikush thote he se te gjithe po tradhetojne,por dikush e shumekush nuk e pranon nje gje te tille.Sot,dihet e njihen nga shumekush se shume vajza kane bere te pamunduren per t'e gjetur burrin me banim e punesim ne Itali dhe jane shtire engjej,por pas pak vitesh,kujtuan se cdo gje eshte e lire perfshire edhe tradhetine,duke harruar se burrat nuk jane Italiane por shqiptar
avatar
Anonim
Alma po cthua keshtu pa lidhje fare.. tradhetia eshte mode e shqiperise se vajzat martohen thjesht per te ikur nga prinderit, pa dashuri dhe as e gjejne ate te bashkeshortet qe shpesh duan nje sherbetore mundesisht dhe per fisin e tyre... sidoqofte rasti ne fjale spo tradhtonte njeri se ishte vetem e boll e paragjykuat...
avatar
Anonim
YLLI I paq lumte dora se veq kshtu rrospijave duhet me jau ba drejtsin CASH aty per aty.
avatar
Anonim
anila Qenke injorant shume o njeri taman si ai qe kreu vrasjen; si ka mundesi qe te jesh dakort me nje veprim qe merr jete njeriu, qe le 4 famije pa nene, qe vrasesi do kalbet ne burg dhe mire ti behet, per nje inat te eger ; ne fund te fundit a ishin ne procedura ndarje. Ai ta gjeje te keqen tek vetja krimineli.Per me teper behet shembull i keq per femijet e tij,c'mund te behen ato kur te rriten me nje baba te tille qe i vrau nene,nderkohe qe nena e vrare babai ne burg dhe do rriten nga te tjeret .Si i nxorri ne jete 4 femije kur nuk ishte aq i ndergjegjshem per ti mbajtur e rritur,si perfundim ky paska qene nje moster qe nuk e meriton fare jeten por mjere ata 4 te shkrete cfare fati paskan
avatar
Anonim
ali donte te ndahesshin qe ti mirte pasurin ..........dhe bukur e kishte menduar:te bej sikur martohem(se ne itali eshte martuar me dekumenta ajo) ti jap lek nje vrasesi qe ta vrase dhe une ti mare pasurin (nderkoh ne cdo jave burhani i ipte asaj put....dymij euro )hanin te gjithe nga leket i tijdhe se fundi i kerkonte 40,000 euro qe ai te shikonte femijet e tij nje her ne jave
avatar
Anonim
joy Ti po qe qenke bur.... ( e di qe shkruhet burre po nuk ma ndjen fare)
avatar
Anonim
sala shume e rende si ngjarje shpresoj te mbetet me kaq...
avatar
Anonim
E KOKLAVITUR E koklavitur per tu gjykuar.Sepse femijeve u vrau nenen, dikujt tjeter i vrau djalin apo vellain dhe mundet qe ata te hakmerren.Daja nuk do e vrase nipin por familja e e te dashurit mund te hakmerret. Mirepo nga ana tjeter vrasesi ka bere nje fare burrerie sepse shohim perdite qe vritet gruaja me thike (se femren e vret lehte) dhe te dashurit dalin pa u lagur. Pra i ka zhdukur te dy.
avatar
Anonim
Vjollca Ke drejte shume .E Koklavitur,ashtu dhe po ndodhe vrasin femra si te ishin kafshe te egra ato.Po trathetin kush e beri me shume ne kete Bote te flliqur meshkujt e vetem meshkujt.Sa turb i madhe te vrash nje femer te pabrojtur,Ij per mmua nuk eshte njeri por nje monstrum qe vret dhe nuk kthen koken pas.
avatar
Anonim
Xx O petull o petull shko e flej gjume
avatar
Anonim
benni me vjen shum keq per femijet qe kan mbet jetim pa bab se per nenen ajo duhet ta ket ditur qa asht tu e prit ban 4 kalamai e divorcov zen te dashur menjeher ja ku e ka duhet menduar a e don diken e a krijon familje jo 4 femij e mu ban e pampralshme edhe ai huti ska goca sa dush andej kendej e shkon ne grua te martuar me 4 femij ka lyp e ka xhet
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171