Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Nga Gazmend Saiti
11 Shtator 2017 - 14:15 | përditesuar në 19:39
Skandal nė muzeun e fotografisė "Marubi" nė Shkodėr. Drejtori i kėtij muzeu, Luēiano Bedeni ka hapur dyert e muzeut pėr tė organizuar njė festė private.
 
Festa ėshtė bėrė pėr nder tė mikeshės sė tij, Kristi Kola e cila aktualisht ėshtė anėtare e kėshillit bashkiak.
 
Miqtė e anėtares sė Kėshillit Bashkiak tė Shkodrės i kanė uruar largimin e saj drejtė Italisė, por nė njė ambient shumė tė veēantė, nė atė tė muzeut ‘Marubi’ nė Shkodėr.
 
Nuk dihet nėse ambientet e muzeut tė ‘Marubi’ janė tashmė tė lira pėr organizimin e ditėlindjeve apo festave tė tilla private.
 
Por nga fotografitė e bėra duket qartė se brenda ambienteve janė pėrdorur pije alkoolike, ndėrsa tė rinjtė e ftuar nė festė kanė kėrcyer edhe mbi tavolinat e muzeut.

 
Muzeu ‘Marubi’ nė Shkodėr ėshtė inauguruar para njė viti, ndėrsa kushtoi 700 mijė euro. 

I kontaktuar nga Report Tv, drejtori i muzeut Luēiano Bedeni refuzon qė tė komentojė atė qė ka ndodhur nė institucionin qė ai drejton edhe pse ka qenė i pranishėm ne feste duke u mjaftuar vetem me fjalet: "Shume shpejt do te keni nje deklarate".

dy.b-l.q/shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tea Turp! I kanė bėrė institucionet e shtetit si prona private. Paramendo kur tė rinjtė kanė kėtė vizion - aty pikėsėpari kolegėt pėrgjohen me figurė e me zė, gjė qė e ndalon kategorisht ligji privacinė ndaj individit - kėndej plasin skandale tallavaje. Vė re komente mėsipėr- ka punuar shumė. Zotėria nė fjalė paguhet pėr atė detyrė e jo pak. Por nė fakt modeli i punėmarrėsit nė vendin tonė ėshtė 'militant, qė dredh zinxhir' e kėtu drejtori ėshtė i zgjuar e punėtorė, por me anim nga vetja.
avatar
Anonim
Voltana Luqo i paska qite tane shoket ne bedenat e komenteve te Shqiptarja.com per ta mbrojtur se ka bere pune... I lumte djalit! Kur ia lyp bashkia Muzeun, Luqo sillet si padron por kur ia lypin shoqet per harbim, Luqos i hapet vetit. Falemders Zotit per Ministrine qe e ka marre Luqon ne kujdestari, derisa te rritet e te bahet bure.
avatar
Anonim
Jol Mos harroni se ato fonde qe erdhen per te ambjentet e marubit mund te ishin vjedhur ashtu siē behen me fondet tjera ... e ndersa Luēian Bebeni i shfrytzoj ne menyren ma perfekte duke rimkebur pasurin e shkodres dhe te shqipris.. njerez merruni me teputetet qe nuk di se ku kan lekt.. qe ato jan taksat tona.. e mos u merrni me nje djal qe punon..
avatar
Anonim
Juli Marubi nje kryeveper qe fal punes se drejtorit ka hap ekspozita kry 2 muajsh. Me vjen keq qe ka ndodhur kjo , gabim qe ndreqet me pun.
avatar
Anonim
petriti Nese eshte keshtu sic e pershkruajne ,ka bere gabim.Por eshte nje njeri qe vertete ka punuar per ruajtjen dhe promovimin e historise se fotografise,dhe si i tille nuk meriton nje perbaltje te tille.
avatar
Anonim
redi Muzeu i rikonstrukturuar Maruno eshte institucion publik i vetmi ne llojin e tij dhe eshte e pa pranuese te perdoret per festa provate nga kushdo . Vet drejtori duhet te jspi direheqe dhe nuk eshte nevoja te nderhyj MKultures . Institucione te tilla qe kane vemendjen nderkombetare kerkojne drejtues serioz
avatar
Anonim
Ada Jam krejt e bindur qe ti jo vetem qe nk e ke vizituar ndojhere fototeken Marubi, Po ndoshta as nk e din qe eshte ne Shk, se ndrysh nk do ja lejoje vetes me komentu mbi dicka qe te servir media pa e dit si eshte e verteta. Drejtori eshte njeriu ma puntore, ma i pergjegjshem dhe ma vizionar qe ka pas ndonjehere ndoj institucion ne Shk. Jane njerz inatcor, anonim pa identitet, deshtak qe nk Kane ba asgja ne jetet e tyne, moralista pa moral qe po dojneme ngre pluhur nga hici.
avatar
Anonim
Ermal Qetesohuni njerez, mos e hidhni tjetrin poshte per nje gabim njerezor. Nga vleresimet e komentuesve, por edhe ato te dikurshmet te Rames qe e ka permend kete djalin me emer, duket se djali ka bere pune super patriotike ne ruajtjen e kesaj pasurie kombetare. Besoj se ai eshte nisur per te bere nje nder te veēante shoqes, e cila nga ana e vet i ka bere marmallaten muhabetit duke kujtuar se eshte ne pub dhe jo ne muze.
avatar
Anonim
vana Qyqa sa te madhe po e beni, kercimin mbi tavoline, ka ministra te kesaj qeverie dhe ishministra te qeverise para 2013, qe tavolinat i perdornin per te " stolisur varteset", dhe qe ju si media i dini, dhe nuk shkruani asnjehere.
avatar
Anonim
Eliza Luēian Bedeni eshte i vetmi drejtor i fototekes Marubi, ne gjithe kto vite, qe ka bere qe emri i Marubit, i Shkodres , dhe i Shqiperise te degjohet neper bote. Eshte i vetmi qe i ka dhene rendesine e duhur kesaj "pasurie" qe kemi. Jam e sigurte qe ka nje shpjegim te arsyshem pas kesaj feste.
avatar
Anonim
Liku Panvarsisht gabimeve duhet vlersuar dhe puna shumvjecare e drejtorit qe arriti ti shpetoj bashke me gjithe punonjesit keto vepra arti me vlera qytetare e kulturore e aq me shume shpirterore . Per mua gabimi eshte i pafalshem por duhet pare ne dy anet e medaljes.
avatar
Anonim
Moi Te kishte ken nje drejtor tjeter fototeka kishte me vazhdu me ken aty ku ka ken..asht per tu vlersuar puna e tij... dhe sa i perket parashkrusit aj " femia" ka shkolle sa ti ske hanger buk.
avatar
Anonim
Mo Merruni me pun te tjera o ju gazetar te famshem pa buksa. Dhe jo me Dr.Luēian Bedenin qe vuri ne vend nje pjes te mir te kultures se shkodres.
avatar
Anonim
Al Shikoje se kush ashte dretor nje femi.
avatar
Anonim
Toni Gabime bejne te gjithe. Te mos bejme pedantin. Kerkohet falje dhe nuk behet me. Bashkia ka meritat e veta per hapjen e muzeut. Sa nga ju qe komwntoni keni shkuar ta shihni muzeun?
avatar
Anonim
sxaa vari jepet, ky eshte problemi me i vogel.
avatar
Anonim
Shkodra Asht per te ardhe keq, fotot tregojne se si dhunohet institucioni shteteror, humbin keshtu rendesia e vlerave historike, mungon drejtimi serioz i institucionit...
avatar
Anonim
Ndreka Anetare e keshillit te bashkise e grupit te PD. PD e PS jane nje ne Shkoder!!!!
avatar
Anonim
Terbimi Jane terbuar i madh dhe i vogel ne Shqiperine tone te dashur.
avatar
Anonim
Jo Ah moj ti ta ka berė jot-ėmė atė tavolinė ty qė mė hidhesh dhe mė pėrdridhesh aty nė muze ti rracė muti
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41