Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
06 Shtator 2016 - 21:16 | përditesuar në 21:34
Skandal nė Universitetin Bujqėsor
seks e para pėr tė marrė provimet
Sekseri:Bėhu e dashura ime,tė fus nė punė
Sezoni i provimeve tė vjeshtės dhe mbrojtja e diplomave ka rikthyer edhe njė herė nė vėmėndje korrupsionin nė universitetet shtetėrorė.
 
Fiks Fare ka publikuar njė rast tjetėr abuzimi nė Universitetin Bujqėsor tė Kamzės ku sekserėt kėrkojnė edhe favore seksuale pėr tė marrė provimet dhe diplomėn.

Sekseri Besim Nasufi, pasi bėri ‘pazar’ pėr shumėn e parave qė duhej pėr provim, kėrkon edhe favore seksuale.

Ai i ēon gazetarėt nė katin e parė tė fakultetit dhe e prezanton si tė ishte zyra e tij dhe gjatė gjithė kohės flet me frikėn se mund tė zbulohet nga 'fiks fare'

Para dy ditėsh ka ardhur fiksi, pasi i kanė lajmėruar se marrin lekė”, u thotė ai gazetarėve.

Ai thotė se njė tė dashur qė e ka patur nė fakultet e ka futur nė punė tek Zooteknika dhe njė tjetėr e ka ēuar nė Gjermani pėrmes universitetit.

Ishte 3 vjet me mua. I mori tė gjitha lėndėt tak e tak, e futa edhe nė master dhe e ēova dhe nė Gjermani. E rregullova unė. Kush ka ndenjur afėr me mua me dėshirė tė madhe e ka marrė diplomėn. Me mua nuk e lėnė dot pazarin e lartė pedagogėt. Gjithandej mbarojnė punė me 200-300 euro, ndėrsa mua mė vijnė studentėt part time dhe mė thonė jam dorėzuar. Mė bėj ēa tė duash”, thotė ai.

Sekseri kėrkon takim nė njė orar tjetėr me bashkėpunėtoren e Fiksit. Nuk ta marr plackėn i thotė ai gazetarės sė fiksit, duke i kėrkuar qė ta takojė nė fundjavė, pasi ka mė pak njerėz.

Tė thashė nė orėn 9:00 qė tė rri i qetė vetėm me ty. Unė nuk ta marr plaēkėn, aty e ke. Ėshtė njė orė qė nuk ka njerėz, ose ditė tė shtunė ose tė dielė. Pse atė qė e kisha une e merrte vesh burri? Tre vite ajo, futej tė zyra ime dhe filloi punė. S’ka pėr ta marrė vesh asnjėri qė t’i pėr shembull tė bėhesh e dashura ime”, i thotė ai.

Bashkėpunėtorja e Fiksit i thotė qė ka njė burrė dhe i pėrmend nderin.

Burrin aty e ke. Ē’punė ke me burrin. Nderin? Mbaje nderin mos e lėsho”, i pėrgjigjet ai.

Gazetarėt e Fiksit paguan lėndėn “Prodhim bimor”. Pas realizmit tė pagesės, Fiksi tregon sesi studenti hyn nė provim dhe merr notėn kaluese 5.

Po ashtu, Fiks Fare paguan 24 mijė lekė pėr dy provime tė tjera, pikėrisht “Marketing Agrar” dhe “Administrim publik”.

Nė bisedat kur bėhet pagesa, sekseri Nasufi garanton qė nėse studenti mbetet vetėm nė njė provim, ai do ia marrė pa hyrė fare.

Nė njė nga provimet, ” Administrim publik” studenti nuk kaloi, kėshtu qė sekseri pagesėn qė gazetarėt bėnė pėr kėtė lėndė i kaloi pėr provimin tjeter si parapagim, pra pėr lėndėn “Drejtim i fermave. Edhe pėr kėtė provim, sekretarja konfirmon qė ėshtė marrė nota kaluese 5.


Redaksia Online
Al.Ē/Shqiptarja.com


 

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
tirana o zot cfar mban kjo tok...
avatar
Anonim
Sopoti Luli po je rit mor Lul shih kuadrot e tu.Turp.E keni..... fare dhe kerkon pushtet .
avatar
Anonim
Hysa Antari i KOP it te Lul Bashes, Bardh Sallaku e paska dhjere fare.
avatar
Anonim
Erida Ky eshte personi me mostruoz qe egziston sepse Dhe Mua me ka kerkuar dicka Te tille Dhe s rashe pre e mashtrimeve Dhe korruptimeve Te ketij personi e njoh Sh mire nga afer per 5 vjet
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15