Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
07 Shtator 2016 - 22:02 | përditesuar në 22:55
Skandali, sekseri: Po s’ma dhe
‘plaçkën’ rritet çmimi i provimeve
Skandali me provimet në UTB është edhe më i madh nga sa u publikua mbrëmë.

Sekseri Besim Nasufi rrit çmimin e provimeve, në rast se vajza në fjalë nuk i jep favore seksuale. Nga 12 mijë lekë, çmimi i provimit shkon në 17 mijë lekë. Sekseri rrit pagesën për bashkëpuntorin e “Fiks Fare”.
 
Për Universitetin Bujqësor, “gabimi” i vetëm është se futi studentin në 25 provime njëherësh, pa një vendim të rektoratit pasi studenti kishte ndërprerë studimet në vitin 2009.
Megjithatë, po ky universitet, ka shkarkuar nga puna në muajin korrik të këtij viti dy sekserët, me “akuzën” për përfshirje në afera korruptive.

Sërish me zë dhe figurë, u dokumentua edhe pagesa për 3 lëndë të tjera “Taksim”, “Komunikim biznesi” dhe “Menaxhim karriere”.

Për këto provime, pagesa ishte 51.000 lekë, për shkak se sekseri rriti çmimin, pasi bashkëpunëtorja e Fiksit refuzoi të ishte e dashura e tij.
Ai vazhdon ta ngacmojë vajzën, i thotë “të kam shpirt ty, të dua shumë dhe se do shkosh tek muhabeti im”.

Në këtë bisedë bashkëpunëtorja e Fiksit bën pagesën edhe për 3 provime të tjera. Për këto tre provime, bashkëpunëtorja e Fiks fare paguan 51.000 lekë.
Gjatë gjithë kohës sekseri ngacmon vajzën, thotë se provimet që ishin me dy profesorët, Bardhin dhe Maksin i ka marrë me notë kaluese. Ndërkohë, bashkëpunëtorja i thotë edhe emrat e dy lëndëve që nuk ka marrë.

Pas disa takimesh dhe pas këmbënguljes së gazetares për të marrë një përgjigje për notat e provimeve sekseri thotë se nuk po çan dot më te pedagogët.

Gazetareve të Fiks fare u kthen lekët për tre provime të mbetura dhe pranon se ka akoma para për të kthyer nga provimet e ngelura
Investigimi 8-mujor i Fiks Fare vijoi për tre net me radhë. Mbrëmjen e së hënës, Fiksi e hapi sezonin e ri me këtë skandal.

Në dy netët e para u transmetua mënyra se si blihen me para nota kaluese për disa provime në fakultetin e Ekonomisë dhe Agrobiznesit. Sekseri ishte dhe personi që bënte fillimisht marrëveshjen.

Për sekserin mjaftonin 20 mijë lekë të vjetra, ndërsa për pedagogët 100 mijë.

Investigimi i "Fiks fare" u mbyll me këto rezultate: U krye pagesa 10 provime dhe morëm 5 provime. U mor notë kaluese për lëndët “Prodhim bimor”, “Drejtim fermash”, “Komunikim biznesi”, “Marketing agar”  e ''Taksim"


Skandali, sekseri: Po s’ma dhe ‘plaçkën’ rritet... by reporttv


Redaksia Online
Al.Ç/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Studenti Shkollen e larte e kane degjeneruar politika e mbrapshte e Sali Berishes dhe zgjedhjet ne universitete, te cilat jane kthyer ne marreveshje korruptive.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/12/2017, VITI VII- NR.297