Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:37 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 11:15 | përditesuar në 12:45
Tiranė, po transportonte
hashash, arrestohet 35  vjeēari
Njė operacion i nisur pas njė informacioni tė marrė nė rrugė operative nga Policia e Tiranės, ka ēuar nė arrestimin e njė 35 vjeēari.

Nė pranga ka pėrfunduar Alfred Murati, 35 vjeē, banues nė Krujė.

Murati ėshtė ndaluar nga policia  nė aksin rrugorė Fushė Prezė – Rinas pranė fshatit Ahmetaq.

Pas kontrollit tė ushtruar nė automjetin tip “Mercedez”, i cili drejtohej nga 35 vjeēari, janė gjetur 43.5 kilogramė kanabis, i cili ishte i ndarė nė disa qese.

Gjithashtu nė cilėsinė e provės materiale, blutė e kryeqytetit kaėn sekuestruar  automjetin dhe dy aparate celularė.

Njoftimi i policisė:
Finalizohet operacioni antidrogė i koduar "Next".

Operacioni nga Seksioni pėr Hetimin e Narkotikėve nė bashkėpunim me Seksionin e Forcės sė Posaēme tė Operacioneve Speciale tė D.V.P.Tiranė.

Sekuestrohen 43 kilogramė e 550 gramė lėndė narkotike, njė automjet dhe 2 aparate celularė.

Policia arreston poseduesin e tyre.

Specialistėt pėr Hetimin e Narkotikėve nė bashkėpunim me Seksionin e Forcės sė posaēme tė operacioneve speciale, nė bazė tė informacioneve tė siguruara nė rrugė operative se njė shtetas transportonte nė kryeqytet sasi tė konsiderueshme lėnde narkotike duke pėrdorur automjetin e tij, organizuan dhe zhvilluan operacionin antidrogė tė koduar "Next".

Si rezultat i operacionit u bė i mundur arrestimi nė flagrancė i shtetasit :

- Alfred Murati, 35 vjeē, banues nė fshatin Nuaj, Njėsia Administrative Cudhi, Krujė.

Ky shtetas mė datė 12.08.2017, ėshtė konstatuar duke lėvizur me automjetin e tij tip "Mercedez" nė aksin rrugor Fushė Prezė - Rinas dhe ėshtė ndaluar nga shėrbimet e policisė nė fshatin Ahmetaq, ku gjatė kontrollit fizik tė ushtruar nė automjet janė gjetur qese plastike tė mbushura me lėndė narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

Nė cilėsinė e provės materiale janė sekuestruar:

- 43 kilogramė e 550 gramė lėndė narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sativa.

- Automjeti tip "Merecedez".

- 2 aparate celularė.

Materialet u referuan pranė Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Tiranė nė ngarkim tė shtetasit tė lartpėrmendur pėr veprėn penale " Prodhim dhe shitje tė narkotikėve", parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Braēe: Koncesionet pėr firmat offshore tė ndalohen me ligj
Meta: Sensibilizim ndėrkombėtar pėr  lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Kosovės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 22/11/2017, Viti VII - NR.276