Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
10 Nentor 2017 - 10:21 | përditesuar në 10:41
U ndalua nga policia, ja sa vite
burg rrezikon gjyqtari Shkėlqim Miri
Gjyqtari Shkėlqim Miri, i cili u ndalua nga policia pėr shpėrdorim detyre dhe korrupsion, rrezikon tė vuajė deri nė katėr vite burg. Bazuar nė Nenin 319, ku flitet pėr korrupsionin aktiv tė gjyqtarit, prokurorit dhe funksionarėve tė tjerė tė drejtėsisė, gjyqtari Miri rrezikon dėnimin me burg nga njė vit deri nė katėr vjet, si dhe gjobė nga katėrqind mijė deri nė dy milionė lekė.

“Premtimi, propozimi ose dhėnia, drejtpėrdrejtė ose tėrthorazi, i ēfarėdo pėrfitimi tė parregullt, pėr vete ose pėr persona tė tjerė, gjyqtari, prokurorit ose ēdo punonjėsi tjetėr tė organeve tė drejtėsisė, pėr tė kryer ose mos kryer njė veprim, qė lidhet me detyrėn a funksionin e tij, dėnohet me burgim nga njė vit deri nė katėr vjet dhe me gjobė nga katėrqind mijė deri nė dy milionė lekė”, thuhet nė Nenin 319.

Gjyqtari u ndalua me urdhėr tė Prokurorisė sė Krimeve tė Rėnda, ku gjatė kontrollit nė banesė policia i gjeti njė sasi prej 30 milionė lekėsh (tė reja). Miri ėshtė gjyqtar i Apelit nė Tiranė, ish-anėtar i KLD, dhe ėshtė pėrfshirė nė ndryshimin e njė akuze nga vrasje nė plagosje tė rėndė me dashje. Pėr ndalimin e tij ėshtė njoftuar dhe KLD, prej ku pritet tė vendoset nėse do tė jepet apo autorizimi pėr arrestimin e tij.

kodi penal per gjyqtarin

d.c./shqiptarja.com

 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
sapa Ja ta zeme se do beje burg ta zeme se po i sekuestrojne pasurine,po vendimet qe ka dhene ky kriminel dhe shoket e tij ne favor te krimit dhe gjakderdhjes a do i rishikoje njeri?
avatar
Anonim
Prokurori E para, ka dhe nene te tjera qe ka shkelur ky gjyqtar duke filluar nga shperdorimi i detyres, qe ha deri shtate vjet burg. E dyta, ligji ka edhe sekuestrim te te gjithe pasurise ne rast se nuk justifikohet me te ardhurat e deklaruara.Pasuri te paluajtshme, para kesh, llogari bankare, te gjitha
avatar
Anonim
ēami Avash e kėputėtnė nė mesė nga dėnimin e gjykatėsin po tė ishte njė njeri i thjeshtė do ishte dėnuar mbi 10 vjet burgė pra kjo ėshtė drejtėsia shqipėtare d.m.th kush ka miq si mbarohen fiqėt kush nuk ka tė rrjepim pėr sė gjalli pra ky ėshtė vetingu zotėrinjtė pushtetar
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41