Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 12 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
16 Shkurt 2018 - 13:28 | përditesuar në 14:58
U tėrhoq nga sistemi i drejtėsisė
ndėrpritet Vettingu pėr Llallėn
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka ndėrprerė procesin e Vettingut pėr ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Vendimi ėshtė marrė sot, njė javė pasi Llalla u tėrhoq nga e drejta pėr t'u rikthyer gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit dhe pėr rrjedhojė u largua nga sistemi i drejtėsisė, njė manorėve kjo pėr tė mos iu nėnshtruar filtrave tė Vettingut. Report Tv raportoi ekskluzivisht katėr ditė mė parė se Llalla i ka kėrkuar KPK ndėrprerjen e verifikimit tė figurės sė tij.   

Kėsisoj, procesi i Vettingut ndaj Llallės, i nisur rreth njė vit mė parė, ndėrpritet pėrfundimisht, ndėrsa Llalla do vijojė tė ushtrojė profesionin e avokatit. Vendimi i KPK pėr Llallėn vjen dy ditė pasi Vettingu u ndėrpre pėr ish-anėtarin e Gjykatės Kushtetuese, Besnik Imeraj, i cili gjithashtu dha dorėheqje nga funksioni. 

Vendimi i Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit:

I pėrbėrė nga:

Roland Ilia Kryesues,

Pamela Qirko Anėtare,

Olsi Komici Relator,

Pasi mori dijeni pėr dorėheqjen e subjektit tė rivlerėsimit, z. Adriatik Llalla, mė datė 12.02.2018, nė zbatim tė nenit G tė Aneksit tė Kushtetutės, vendosi ndėrprerjen e procesit tė rivlerėsimit pėr subjektin e rivlerėsimit, Adriatik Llalla.

Vendimi do tė publikohet nė faqen zyrtare tė internetit tė kėtij institucioni nė zbatim tė afatit tė pėrcaktuar nė nenin 55/7 tė ligjit nr. 84/2016, “Pėr rivlerėsimin kalimtar tė gjyqtarėve dhe prokurorėve nė Republikėn e Shqipėrisė”.

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ėshtė akuzuar ashpėr ambasadori amerikan nė Tiranė, Donald Lu, se nuk hetoi asnjė zyrtar tė lartė pėr korrupsion. Po pėr akuzėn e korrupsionit, Adriatik Llallės i ėshtė refuzuar viza nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Njė ditė mė parė ishte Sekretari Amerikan i Shtetit, Tillerson i cili u shpreh se ish-kryeprokurorit tė Shqipėrisė i ėshtė ndaluar hyrja nė SHBA pėr shkak se ėshtė i implikuar nė afera korruptive. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Ana VETINGU vDIQ!! Si ka mundesi se kush jeo doheqjen nuk perballet me vetingun qe kane super miliona euro super vila luksoze dhe shumica i kane blere ne amerike Angli dhe spanje Eshte turpi me i madh qe nje kriminel si llalla te gezoje rehat milionat Atij duhen konfeskuar te gjitha cfar ka Cfar ben ketu FBI apo eshte bere pale me kriminelet Apo Besnik Hymeraj Ok po japin te gjithe dorheqjen dhe te iki me FBI dhe te tjeret qe po tallen me shqiptaretDhe llalla ishte loja e tij gjoja e kane kercenuar
avatar
Anonim
Gashi Komplet katunar analfabet.. Dhall e prishur ...
avatar
Anonim
Pg O edi po e dhjet me keq se luli me salen dhe mediun
avatar
Anonim
Aliu i Tepelenės Ēfarė vetingu ėshtė ky more pushta,dmth.se kush heq dorė nga funksioni i ndėrpritet veting leshi. Edhe ju e menderosėt fare me kėtė lloj veting leshi.U dashka litar mė i gjatė se nuk mjaftoka pėr pushtat qė po bėkan vetingleshin. Haram ju qoftė besimi i popullit. Nė kala tė Vasiliqisė do ju mbyll dhe juve dinsėza.
avatar
Anonim
Vlonjati Rrobt ku ti keni..fusni ne burg,e detyroni te vrasin veten ata qe skishin mundesi te paguanin nje fature drite..shtet muti!
avatar
Anonim
sapa Si do ndodhe ndryshe ne vendin e krimit Shqiperi!
avatar
Anonim
Noc rroku Te qelbur sebashku me llallen ,po perse ti nderpritet vetingu k/hajdutit apo bashkpunoni me te.hajde drejtsi hajde.
avatar
Anonim
Violeta Dmth volli sa volli mbuloj krimin u be miliarder dhe fitoj.cfar vettingu esht ky kjo esht skandaloze.kjo humb besimin qe te ne do ket drejtsi
avatar
Anonim
Rovi Llalla etj Bravo Vettingu! Kesaj i thone nderprisni te gjitha hetimet tani! Ne burg ata qe punojne me ndershmeri! Sidomos fukarenjte, ata te kene kujdes per lidhje korenti e uji t paligjshme se ka shtet ktu! S’ka gje se me cfare lekesh i beri ky Range Roverat dhe pafund pasuri aq sa te jetoje ne Dojcland. Bravo Reforma! Perpara shoke!!
avatar
Anonim
kpp aaaa tani e kupetuam se sa i pavarur na qenkesh ky komision, epo kjo do te thote qe ne shqiperi kurre sdo kete drejtesi
Rezultate tė tjera: 1

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 187 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Intervista
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_box_dx.php on line 194
Këndi i Njoftimeve

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_box_dx.php on line 253
Oferte Punesimi
Sondazhe të tjera

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 149 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 229 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_lexuarat.php on line 65
Shfaq të gjitha

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_lexuarat.php on line 82
Shfaq të gjitha