Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:55 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Shkurt 2018 - 09:37 | përditesuar në 15:30
Vlorė, gjendet njė makinė nė det
e 500 kg kanabis nė njė gomone
Destinacioni i drogės ishte Italia
VLORE-Policia ka bllokuar 500 kg kanabis nė njė gomone pranė Petroliferės, ndėrsa ėshtė sekuestruar edhe njė makinė tip fuoristradė e zhytur nė det. Aksioni nisi mėngjesin e sotėm, teksa ėshtė pikasur fuoristrada brenda nė det nė zonėn e Plazhit tė Vjetėr. Makina ėshtė me targa italiane BG 64 3GX, ndėrsa 1 km larg saj, afėr Petroliferės ėshtė gjetur njė gomone. Nga kontrolli, brenda nė gomone ėshtė gjetur njė sasi lėnde narkotike, rreth 500 kg kanabis.


Nga hetimet e para dyshohet se makina ngeci nė det nė momentin qė po transportonte pėr nė breg gomonen me karel. Pasi makina u zhyt nė det, trafikantėt kanė larguar gomonen dhe karelin, por nuk kanė arritur qė tė pėrfundojnė planin pėr shkak edhe tė motit tė keq.Makina ėshtė nxjerrė nė breg pas disa orėsh nga policia. Droga e sekuestruar kishte destinacion Italinė, ndėrsa policia vijon hetimet pėr tė identifikuar dhe arrestuar trafikantėt.


makina det vlore

d.b/shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
fundi Mė nė fund erdhi dhe njė gomone me drog nga italia, se deri mė tani vetėm kan shkuar nė itali...bravo policia tė kapi dhe ata qė vin jo vetėm ata qė ikin...
avatar
Anonim
Agron kulici Skandal! Shkelje territorialiteti !! Cpune ka guardia qe ben veprime ne vendin tone?? Nuk ka opgj policia shqiptare qe ta peshojne spiunet e guardas??
avatar
Anonim
vlonjati i lajmeve po qe droga vinte drejt italise nga e morren vesh dhe jo ne greqi apo ne mes detit ku do e merte nje anije tjeter?! keta jan talent ore, talent. bravo policia qe duam. na i bejne mire
avatar
Anonim
Llaqi Ec Goni hiqe kte drejtorin se ta kapen gomonen. Sa tkesh kumarin ti sta ndien per njeri. Ilace leket e hallexhinjve ishallah ty dhe Fatmirit se na moret jeten ne kumarxhinjve.
avatar
Anonim
Arben Skendo Po sjemi fare te kenaqur ne punen e Policis Vlores !! Por fajin se ka Drejtor Genti e ka Geshua ! Megjithate te dy jane profesioniste sa te jen kta vetem ngjarje do ket kush i pjerdh kta dy qurre
avatar
Anonim
Agron Xhafa Te na rroje Gentjan Shehaj pa le te behet cte behet ! I ri eshte ky Genti ne Vlore pak kohe ka ska faj sa ti mari doren ary do rrije ! Kush do mi mbroje lojrat e fatit qe kam neper Vlore !
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63