Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
07 Nentor 2013 - 16:39
Vlorė, hiqet masa e sekuestros
pėr pallatin e vjehrrit tė Bashės
Trualli i komplesit u ble 800 mijė €
VLORĖ - Hiqet masa e sekuestros pėr kompleksin Jon nė qytetin e Vlorės.

Ky ėshtė vendimi i sotshėm i gjykatės administrative sė rrethit tė Vlorės, e cila pranoi kėrkesėn e familjarėvė tė kėtij kompleksi.

Banorėt, tė cilėt kanė blerė shtėpi nė kėtė kompleks, ose nė pallatin e shumėpėrfolur me pronėsi vjehrrin e kreut tė Partisė Demokratike, Lulzim Basha kishin ngritur padi ndaj Inspektoriatit Ndėrtimor Urbanistik Kombėtar pėr bllokim tė paligjshėm tė objektit.

INUK e kishte bllokuar kompleksin Jon prej disa ditėsh, madje pėr tri ditė nuk lejoi banorėt as tė hyjnė nė apartamentet e tyre, me argumentin se po bėhen verifikime, nėse pallati ėshtė ndėrtuar apo jo nė kundėrshtim me planin urbanistik. 

pallati i bashes
(Nė foto: Vendimi i sotshėm i Gjykatės sė Vlorės).

Redaksia Online
(mag/shqiptarja.com)

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Kafsha TURP! U MANIPULUA DREJTĖSIA ..TMERR! NATYRISHT SEPSE PO TĖ PRISHEJ, DUHET TĖ HYNTE BASHA NĖ BURG DHE JO TĖ JETĖ KREU I NJĖ PARTIE! TURP, TURP TURP..E DIJA QĖ DO NDODHTE KĖSHTU QĖ PARA PAK JAVĖSH KUR PASHĖ NĖPĖR GAZETA EMRIN E TIJ NĖ THONJZA. MĖ PĖRPARA NUK KISHTE, POR SIDUKET U MANIPULUA DREJTĖSIA DHE GAZETAT VRAPUAN SI SAHANLĖPIRĖS TĖ NDREQIN GABIMIN! TURP!
avatar
Anonim
qytetari i thjeshte Ai qe e dha lejen per kete pallat eshte socialist.edhe pse duhet ta prishin socialistet? E njejta politike eshte.Ata njerez jane, fshihen kot mbas parullave PS,PD.Njerezit i diskutojne kot keto.Mjere populli me keta politikane qe asgje tjeter vec interesit te tyre nuk shofin.
avatar
Anonim
Orisi "Pune e kryer" ja hoqen palicetat Tahirit me duket, pritet vetem shperthimi...
avatar
Anonim
etno kaq e pati dhe rilindja,!! Si shkuma e birres(fryet pastaj bie)TURP ZOTI RAMA.
avatar
Anonim
etno zoti rama ne qoftese kjo na qenka rilindja po te them se po na zhgenjen shum,cfar shkatrrove aktivitete qe punsoheshin njeres dhe le kete pallat,!atere po te them se po na shuhet besimi qe kishim tek ty dhe qeverija jote,kam votuar per ty por me sa duket kam ber gabim.
avatar
Anonim
Kafsha PO ETNO BĖMĖ GABIM! ATA JANĖ KOMUNISTĖ SI DHE SALIU ME SHOKĖ. TĖ GJITHĖ KOMUNISTĖ. RAMA, SALIU, TOSI, BAMKA ETJ. KĖTA JANĖ KOMUNISTĖT E FUNDIT. JO 50 VJET KOMUNIZĖM POR 75 VJET. O BURRĖ MĖ KĖMBĖ TI QĖRROJMĖ E TĖ SHPĖTOJNĖ FĖMIJĖT TANĖ PĖRGJITHMONĖ. KĖTA DHE BABALLARĖT E TYRE, VODHĖN ATHDHEUN TONĖ PĖR 75 VJET .
avatar
Anonim
mario ka per tja rruar rama pallatit.....ska byth ai.ai per pushtet po helmon shqiperine,nuk eshte nga ata zogj ai
avatar
Anonim
supermen Qe do ta rezoj rama nuk behet fjal ja 10 dit
avatar
Anonim
mario kur e ke "zogun" sa te pules,mos u gervish me "mikun"e patokut.......rama esht nje frikacak qe po korr me sukses te papare vetem percmimin e njerezve nga dita ne dite....kjo ishte rilindja e famshme.....filloi me fanfare,fishekzjarre,tritol.....por u zbyth te pallati ne vlore....ah se harrova,vlora do te rilinde me biznes dhe turizem pas demontimit te mijerave ton helme ne mjekes.e firmosi mimushka,prandaj erdhen ne pushtet o te zinj,tju helmonin!!!!!!
avatar
Anonim
albani tju vije turp gjykates dhe gjith te tjerve sepse te ishte apartamenti I nokuj tjeter do ja kishin shpall te paligjshem blerjen dhe ndertimin.turp per gjykaten
avatar
Anonim
Lyon Vlore Urime Shpetim Mustaqes dhe gjithe hajduteve te lumit te Vlores. Falenderim i vecante per qeverine e rilindjes se korrupsionit dhe vjedhjes. Po kur shpetoi shoku Ilir me gjithe ato te palara qe i dolen do ta hane keta. Nejse gjithesesi une mendoj se shteti ne radhe te pare behet me Ligje dhe vendimet e Gjykatata jane te zbatueshme automatikisht nuk diskutohen. Komunistat nuk njohin Ligje, njohin vetem tritol, C4 dhe zjarr...
avatar
Anonim
templari_antishpellar Hajde mendje hajde. Hajde monstra hajde. Akoma me gellbazat e Sali Berishes dhe flet per komunizem .... yshhh milet fshatar
avatar
Anonim
I verteti Mbi te gjitha Lyon "URIME" Vlores! " URIME" votuesve, "urime" qytetarise dhe lumit te vlores. Cudia me madhe ne kete vend 3 dite zgjat: Do e hame turpin me buke, edhe nje gote vere mbrapa dhe shtyhet! Kush ishte ai qe nuk besoi se ky pallat nuk do behej pjese e pazareve Rama - Basha - Meta? Ky vend nuk behet me njerez te tille!
avatar
Anonim
LABI Pallati te shkaterohet sa me pare se ndryshe SHqiperia ka per tu bere me keq se ceshte.Kjo qe ben gjykata ska bythe ku te rije.GJykata heroike me "partine demokratike", me Lulashin qe snje ligje.Ne qofte se nuk zbatohet ligji njelloj per te gjithe atehere mos hani m..!
avatar
Anonim
Lol Eshte pallat politik, nuk ka per ti ndodhur asgje Te gjithe do dalin pa lagur qe nga Shpetim Gjika e me rradhe
avatar
Anonim
eri Ja dhe force shtetit ligjor,2 dit zgjati.Kjo eshte RILINDJA
avatar
Anonim
Labi URIME,e mbajti fjalėn politika shqiptare:qė tė majtė e tė djathė janė brekė e bythė me njėri tjetrin dhe qė s'kanė ndėrmend tė prekin interesat e tė dyja palėve si tė tė majtėve dhe tė tė djathtėve,kurse popullit si gjithmonė i ngelet e enjtja ( gishti i mesit) URIME Rilindjes Rimėkėmbjes Ripėrtėritjes tė tė gjitha maskarallėqeve qė bėjnė kundėr kėtij populli,mė nė fund nė shqipėri u konfirmua qė s'ka pėr tė pasur kurrė shtet kundėr pushtetarėve.
avatar
Anonim
sokoli Per Labin: nderroje, beje shpellari se dinamiti u mbarua. Suksesi eshte ne qafe molle. Atje eshte dinamiti i Sirise. Shpellaret komandojne.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15