Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet NGA ARMAND XHELILI
26 Tetor 2013 - 19:15
Vlorė, nesėr shembet me tritol
njė ndėrtesė shtatė katėshe
VLORĖ - Nesėr nė orėn 11:00 tė paradites ėshtė parashikuar shembja me lėndė eksplozive e pallatit 7-katėsh i projektuar pėr ndėrtimin e njė hoteli nė qytetin e Vlorės.
 
Objekti i cili aktualisht ėshtė i papėrfunduar pritet tė shembet me lėndė plasėse ashtu siē u prish pallati 5-katėsh nė Tiranė, teksa pėr kėtė tė fundit u pėrdorėn 63 kg tritol.
 
Tė pranishėm nė aksionin e prishjes sė kėsaj godine pritet tė jenė forca tė shumta policie, inspektorė tė INUK dhe forcat e Xhenios, tė cilėt prej ditėsh kanė bėrė gati bėrė gati vendosjen e lėndės eksplozive ne godinė.
 
Mėsohet se ndėrtesa qė do tė shėmbet ėshtė mė dokumentacion tė rregullt nga ana e bashkisės sė qytetit bregdetar dhe prishja e kėtij objekti do tė bėhet me qėllim qė ti hapjet rrugė ndėrtimit tė shėtitores qė ėshtė e emėruar dhe si “Lungomare” qė fillon nga zona e Skelės deri tek Uji i Ftohtė.
 
Redaksia online
(ac/shqiptarja.com)

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
mario rombo di tuono al lungomare domani.marrshallah dhe pacin doren e mbare.......o vlonjate ju i dhate voten,juve ju futi rroten :p :P
avatar
Anonim
toni po san tropez me leje esht,apo e ka ndonje pushtetar!..nga krhu i detit gjithcka duhet prishur,kalon anes detit ne vlore por det nuk shikon,
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15