Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
11 Janar 2018 - 10:43 | përditesuar në 19:09
Gjykata e Strasburgut ka shpallur fajtor shtetin shqiptar pėr prishjen nė Vlorė mė datė 4 dhjetor 2013 tė pallatit tė ndėrtuar nga Xhafer Isufi, vjehrri i kreut tė opozitės, Lulzim Basha.

Padia e Isufit dhe 18 personave tė tjerė qė kishin blerė banesa nė kėtė pallat ėshtė pranuar nga gjykata. Gjykata e Strasburgut nė vendimin e publikuar paraditen e kėsaj tė enjte i dėmshpėrblen 19 paditėsit me 13 milion euro nė total.

Gjyqtarėt e Strasburgut kanė arritur nė pėrfundimin se shteti shqiptar ėshtė pėrgjegjės pėr shkeljen e disa neneve tė Konventės Europiane tė Drejtave tė Njeriut. Sipas vendimit tė Strasburgut, shteti shqiptar ka 3 muaj kohė pėr tė paguar dėmshpėrblimin prej 13 milion euro pronarėve tė pallatit.


(Vendimi i Gjykatės sė Strasburgut)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

4 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
hahahaaaaaaa Do dali opozita ne proteste , hahhaahahahaaaaaaaaa Ka thashetheme qe marreveshja e 18 majit 2017 ka qene kjo , Ajo " ZHAG -JA" qe thoshte Luli ne cader i erdhi nga " BE " me falni se cdo gje e lidhim me " BE " nga STRASBURGU . Me vrap ne protesta me 27 Janar hahahaha po me te madhe HAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAA mjere NE.
avatar
Anonim
Saikeq tahiri Keto jane pasojat e mendjemadhesise se edvinit.sa erdhi ne pushtet gjeja e pare qe beri ishte prishja e ketij pallati sikur te ishte e keqja me e madhe e shqiperise.vetem e vetem qe te tregonte se tani e bej une ligjin.tani paguajme ne per kete skizofren dhe per shokun shpetim.ketyre njerezve ia u marrte hakun zoti tek femijet qe ta kuptojne se cfare mekatesh i kane bere ketij populli.
avatar
Anonim
Arbeni Lalotes O Mezan Malaj qe na bere fatkeqsin te paburrin mustaqemi Shpetim topethar Gjiken Kryetar Bashkie mos pafsh dite te bardha o intriganti pashpirt i Bratit Heroik
avatar
Anonim
ceri gjikes Pse mereni vetem me Gjiken ju,po Kujtim Sumcja i LESHELIS TE PYLLIT qe dha detin per ndertim nuk ka faj
avatar
Anonim
Gjyqtari i Gjahtarit Etikisht Luli duhet tė braktisė plotėsisht politikėn nė Shqipėri! Ai veproi kundėr institucioneve. Kėto institucione mund tė administrohen prej tij njė ditė. Kjo nuk ėshtė e saktė. Imagjinoni njė politikan njė herė kundėr 'shtetit' dhe njė herė tjetėr kandidati 'tė sundojė atė shtet'!
avatar
Anonim
blenard ahhh tani do na merni dhe ca leke te tjera per lulken nje mute te mathe kjo esht per protest jo budallalliqet per te ruajtur bythen e zenit binomave rames etj
avatar
Anonim
Sifi Demshperblimi eshte bere se leja u dha nga Gjika . Nuk i hyj fare hesapit kush e ndertoi , por te demshperblehet edhe vjedhja e detit , them se kjo gjykate e Strazburgut vendos per pakicen dhe ja fut shumices . Ky vendim eshte nje krim kunder taksapaguesve shqiptar, dhe aq me teper kosto eshte teper e larte, pra per 19 pjestar eshte13 milion € . Kjo eshte padrejtesi europiane dhe jo gjykate qe mbron te drejtat e njeriut
avatar
Anonim
O Popull Dele Urdheroni show I Rilindjes qe beri sa mori pushtetin. 13 Milion Euro Ku eshte ai kazani tepsia, PSE nuk del te thot Vetingu per Gjyqtaret se japin vendime kunder tij. Gjiken e futi ne burg per show por e nxori. Ku eshte bojaxhiu, timonieri se vetem nga ana juridike qe nuk mer vesh ky. Cfar pasojash na solli nga mendja e tij prej psikopati. U mor dhe me Gjykatesin Ken Dhima sepse dha vendim qe banoret te hyjne ne banesat e tyre te ligjshme. Sepse I vuri shiritin skene krimi dhe nuk lejonte banore
avatar
Anonim
leon O njerez gjykata e Strazburgut nuk e shikon ceshtjen e prones me cinizem dhe injoranc si ne shqiptaret. Shteti ne kohen e Saliut dhe bashkia atje kan vendosur ta legalizojne kete pallat pa repektuar ligjet e bregdetit qe ka nje kufizim apo te prones. Gjithashtu ka lejuar bisnesmenit ti shes apartamentet dhe ti pajis me certifikata shtetrore si pronar. Strazburgut nuk i intereson a eshte prona e pa ligjshme. Apo ndertimi i saj ne bregdet eshte i pa ligjshShkruani komentin tuaj... (max. 500 germa)
avatar
Anonim
populli Po Shpetimi Gjika do ta paguaj prisni s keni pare gje akoma.
avatar
Anonim
Shushunjat Rrofte Shpetim Mezan Gjika!
avatar
Anonim
Tea Populli do ti paguaj po he, nga xhepi i gjithe secilit me taksa e me gjoba, me mbifaturime apo ngrejtje detyrimesh lart e poshte. E ndersa luajne ping-pong PD dhe PS bashke me motren e vogel LSI, shkrihen se qeshuri qe do i paguajme ne te varferit. Si do veje halli yne lind pyetja? apo si zakonisht te zezet ne te nderuar njerezit e thjeshte :O
avatar
Anonim
goni o popull ka ardhur ku nuk mban me Po na pijne gjakun dhe me gjakun tone paguajne gjobat e botes Kjo pjelle 27 vjecare komuniste qe akoma po na udheheq po na pi gjakun dhe po na ha kockat Jemi vendi me i varfer ne ballkan dhe kemi taksat dritat ujin i paguajme si ne europe Kosova e ka 4 lek per kv ne 12 leke per kv mire njerzit po vdesin nga e ngrena po vdesin dhe nga te ftohtit te gjithe populli te cohet dhe ti sekuestrohen pasurite e saliut metes Edi rames qe i biri mban portofolin vetem me 500
avatar
Anonim
Tea Ne Greqi paguajne 30 Euro ne tre muaj kurse ne paguajme 300 Euro ne tre muaj, Ne fakt ndryshimi eshte se ne Greqi energjia vidhet 2% ndersa ne Shqiperi vidhet 98%. Te ndershmerit paguajne per hajdutet e energjise. Dhe meqe jemi te energjia, A i pate lodrat ne sheshin kryesor te Tiranes? Te gjithe ato makineri vehen ne pune per ti bere qejfin 2 vetave qe hipin e paguajne nje shume simbolike, ndersa kosto energjise qe harxhohet eshte 100 here me larte se cmimi. Cmendurira made in Albania.
avatar
Anonim
21-shi Po te ket popull ngrehet dhe del te sheshi e proteston qe dėmin e shkaktuar ta pagujn ato qe e shkaktuan ose nqs nuk kan lek te nxjerrin grat te semafori deri sa ti lajn leket njerezve dhe jo ta paguj faturen populli per gabimin e ēunit te Netes
avatar
Anonim
Obama O popull mos rini ne kafene por ngrihu dhe zhduke kete pjelle te komunizmit nga saliu i pari dhe te tere nga prapa
avatar
Anonim
Skelari Do sekuestruar Shpetimi me ēka e nuk ka
avatar
Anonim
koli gjykata strsburgut le ti japi nga parate e tij se ndertimi ishte ne det dhe nuk kemi pare pallat gjysem ne det e tjetra ne toke Nga taksat tone nuk kame shans te marin ato dhe horrat e strsburgut plerhrat e strazburgut
avatar
Anonim
ana strzbirgu jane me keq se gjyqtaret shqiptare I kane plasur syte pallati ne det ku e gjeti te drejten te ndertoje ne det vjerri i halese basha Strazburgu eshte rrmpalle me gjykates i i perngjajne shqiptarve Se 1 milion i kane mare ato
avatar
Anonim
Maxhuni Ishte me leje te rregullt ndertimi nga kryemustaqja Gjika o injorant
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40