Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
04 Shtator 2013 - 09:47
Vlorė, 250 policė nė operacion
kontrolli, nė ndihmė FNSH nga Tirana
VLORĖ - Njė operacion nė shkallė tė gjerė nė tė gjithė qarkun e Vlorės, ka nisur nga policia nė qarkun e Vlorės. Kontrollet kanė nisur qė mbrėmjen e sė martės dhe nė kė aksion me shkallė tė gjerė janė aktivizuar mė shumė se 250 efektiva tė policisė lokale.

Nė ndihmė tė Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut tė Vlorės kanė mbėrritur edhe forcat speciale tė ardhura nga Tirana dhe ato tė FNSH-sė sė Fieri.

Burime zyrtare nga uniformat blu kanė bėrė tė ditur se, janė ngritur postblloqe nė tė gjitha rrugėt kryesore dhe dytėsore duke bėrė kontrolle tė shumta nėpėr lokale dhe automjete tė dyshuara.

Objekti i kėtyre kontrolleve ka qenė kapjen dhe ndalimin e personave nė kėrkim, sekuestrimin e armėve pa leje, bllokimin e mjeteve pa dokumente etj.

Nė tė gjitha qarkun e Vlorės janė ngritur mė shumė se 20 postblloqe ku janė pėrfshirė efekitvė tė shumtė me qėllim ruajten e parametrave tė sigurisė publike.

Kontrollet duket se kanė nisur pėr parandalimin e krimeve tė rėnda, pas disa atentateve tė ndodhura nė Vlorė, Tiranė dhe Durrės. Pak ditė mė parė nė Vlorė, i ėshtė vėnė lėndė shpėrthyese nė makinė njė biznesmeni ndėrtimi.
 
Redaksia online
(ac/sg/shqiptarja.com)

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15