Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
31 Mars 2014 - 14:23
Vrasja e Ilia Karelit, zbulohen
fotot e shqiptarit në burg
GREQI - Zbulohen fotot e kryera gjatë shlyerjes së dënimit në burgjet greke të shqiptarit që u vra në burgun e Nigritës, tre ditë pasi vrau në burgun e Melandrinos një gardian grek. Kudret Kume, apo siç e njihnin ndryshe Deti, me emrin Ilia Kareli në Greqi, në shkurtin e vitit të kaluar kishte postuar foto të tij nga brenda burgut, por edhe foto të shumta të së ëmës, ku duket se ajo hynte në një shtëpi të re.

Në një postim të 20 shkurtit 2013 në komentet që shkëmben në foton e të ëmës me një të afërm Kume shkruan: “Aan ore kusho, po ma marrin shpirtin, një'çik nga një'çik..as edhe vetë nuk e di kur do të vete... po e gënjej, si atë nën edhe veten, jo sot po nesër, ko ktë muaj, po muajin tjetër...”- duke shprehur dëshpërimin për ecurinë e procesit gjyqësor dhe humbjen e shpresave për ta takuar sërish të ëmën.

Në foto nuk mungojnë komentet e pas ngjarjes, ku shkruhet "ti nuk u ule para grekut" apo "Deti ti do të jesh gjithmonë në zemrat tona".


KARELI
(Foto: Facebook i Kudret Kumes) Foto të tjera
 

Redaksia online
(v.gj/shqiptarja.com)

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
landi ti ishe luani i shqiptareve dhe te kishin zili prandaj te vrene ppor mos e vrit mendjen se ne kete bote do te lahen hesapet
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/01/2018, VITI VIII- NR.17