Artikuj nga Edmond Krasniqi
  • Rusia dhe tandemi Vuçiç-Thaçi godasin aty ku BE-së i dhemb më së shumti

    Liderët e shteteve evropiane dhe qeveria e mëhershme amerikane e filluan mbrapshtë dhe në mënyrë krejt naive dialogun Serbi-Kosovë. Në 2011 ata e futën Kosovën në bisedime ‘teknike’ me Serbinë. 2 vite më vonë e prodhuan marrëveshjen për Asociacionin.