Artikuj nga Flogert Muça
 • Komardarja ‘Babale 2’ dhe faktet që e shfryjnë atë

  Çështja e Babales ka marrë përmasat e një skandali jo vetëm për faktin se e gjitha ishte një inskenim i paguar shtrenjtë nga opozita për të rrëzuar qeverinë, por edhe sepse deputeti Salianji e vazhdon si histori me një tjetër video, po aq qesharake sa e para.

 • Pse u sulmua publikisht mbrëmë Xhisiela?

  Mbrëmë praktikisht ka marrë fund edhe saga disa ditore e një të reje nga Nikla e Fushë-Krujës, e cila pasi u bë ‘faqe e parë’ në mediat e vendit, zgjodhi të dalë dhe të thotë të vërtetën e saj në dy nga studiot televizive në vend.

 • Xhisiela dhe mosndëshkimi i opozitës së papërgjegjshme

  Historia e Xhisiela Malokut nga Nikla e Fushë-Krujës ka marrë vëmendjen kryesore në media prej një jave. Opinioni publik është bashkuar me dhimbjen e saj, institucionet gjithashtu.

 • ‘Air Albania’ dhe balta e vazhdueshme e PD ndaj Shqipërisë

  Air Albania është momenti ku Partia Demokratike ndjek të njëjtën strategji, sulmin ndaj Shqipërisë duke e bërë pis atë edhe kur ajo përpiqet të fluturojë plot krenari. Partisë Demokratike nuk i ka dal akoma e keqja nga humbja e zgjedhjeve të 2017-ës.

 • T’i shpëtosh Vettingut duke përdorur “Vettingun”

  Basha slogan këto ditë ka “vetting për politikanët”. Që ditën e parë që Basha doli me këtë tezë kundërshtari i tij politik ju përgjigj duke i thënë se duhet të kalojnë në vetting jo vetëm politikanët, por të gjithë familjarët. Por Basha e ka refuzuar

 • Tre muaj pushime për t'u rikthyer te “Babalja?!

  Ajo që pritej prej tij me mbyllen e pushimeve letargjike ishte një strategji e re politike dhe një reflektim i thellë, gjë që nuk ndodhi. Basha me nisjen që i bëri sot sesionit të ri politik, na tregoi edhe njëherë se asgjë s'ka ndryshuar

 • Shqetësohuni kur Basha të mos e sulmojë Vettingun

  Pa filluar sesioni i ri parlamentar e politik, kryedemokrati Lulzim Basha ka filluar sulmet. Një artikull në median amerikane “Washington Times” i cili sulmonte vettingun, u propagandua fort në mediat pranë Bashës si një gjë e re.

 • Çfarë e pret opozitën pas pushimeve, nëse nuk ndryshon kurs

  A ka shpëtim për opozitën? Po, deri diku edhe mund të ketë. Për të arritur atë, PD dhe LSI duhet të ndryshojnë sa më shpejt kurs, duke u bërë palë me Gjermaninë e cila dje duke i bërë thirrje opozitës për bashkëpunim...

 • Grykësia ose filozofia e PD-së që nuk ndryshon kurrë

  Para 5 vitesh, në gusht të vitit 2013, Gazeta “TEMA” publikonte të plotë dokumentat ku tregohej se si Odeta Nishani, e shoqja e ish-presidentit Bujar Nishani, ishte pronare e truallit përreth atij të Teatrit Kombëtar.

 • Lufta politike kundër Teatrit Kombëtar si ‘çmenduria’ e Ajnshtajnit

  Nuk besoj se ka ndonjë qytetar sado skeptik qoftë, që është suprizuar sot kur ka lexuar se si Partia Demokratike dirigjonte të gjithë luftën kundër TK, duke përdorur për fat të keq emrat e disa aktorëve.