Artikuj nga Mira Kazhani
 • Lulzim Basha ti nuk je kuksian – season 2!

  Sa për kujtesë, artikulli me titullin “Ti nuk je kuksian, Lulzim Basha!”, qëmtonte mungesën e koherencës por edhe të besës me fjalën e dhënë, me tjetrin përballë dhe me mënyrën skuthe se si kryedemokrati procedon zakonisht...

 • A nuk u ngopëm duke shitur nënën për klikime?!

  Kur në Instagram ju vjen një foto nga një i panjohur, fotoja është gjithmonë flu dhe lexon: ky postim mund të ketë përmbajtje sensitive dhe mund të jetë shqetësuese për ju.

 • Si shqiptari për shqiptarin!

  Javën kur pritet një vendim final për Shqipërinë dhe Maqedoninë, siç është hapja e negociatave, një vendim që në fakt shkon për të keqen e politikanëve dhe për të mirën e qytetarëve.

 • Pse vetëm për ty të ketë Europë?! Po për mua, nënën time, tënden dhe atë ushtarin atje?

  Ende nuk ka një përgjigje finale për hapjen e negociatave në asnjërin version: Po, një Por apo Jo. Kemi një Angela Merkel që ka vetëdijen e madhe se një ftohje e Ballkanit Perëndimor me BE-në është dhuratë në gojë të ujkut.

 • Respekte Carlo!

  25 Rreshtat e Mirës/ Sot, një gazetar profesionist fitoi një gjyq shpifjeje ndaj një gazetari që nuk e njoh, s’i kam parë asnjë punë që ta quaj profesionist apo amator.

 • Kek-opozita

  Të rrëzosh Edi Ramën me miell dhe vezë, është një gjest për t’u përshëndetur.

 • Ti nuk je kuksian Lul Basha

  Nuk di nga t’ia nis më parë për ditën e sotme, por po zgjedh drekën, momentin kur u lëshua vendimi për 23 protestuesit e Kukësit. Më erdhi keq, dhe shpresova deri në dedik të fundit që të gjithë të liroheshin...