Artikuj nga Mentor Kikia
 • Unë kujtova se je deputet o Myslim!

  Nuk isha dakord me gjuhën e një ligjvënësi ndaj policisë që e quante atë grup terrorist, banditë me uniformë etj. Por Myslimi ishe lëshuar pas kësaj ndaj meje dhe “disa” gazetarëve, më keq se ndaj policisë.

 • Deklarata shokuese e një deputeti kundër policisë

  Në Divjakë, një operacion i forcave speciale të policisë duket se ka shkuar keq. Por ishte shokues reagimi i një deputeti të Lushnjes, z.Myslim Murrizi. Në 10 rreshta tekst, kishte përmenduar 5 herë fjalën banditë, terroristë, kriminelë.

 • ‘Thotë jam keq e pa punë, por me telefon 1 mijë euro e makinë 20 mijë euro’

  Vetëm këtu dëgjon dikë të thotë se jam keq, jam pa punë, dhe flet me telefon 1000 Euro, dhe nget makinë 20 mijë Euro. Vetëm këtu hipin në autobus në derën ku shkruhet “Dalje”, e zbresim aty ku shkruhet “Hyrje”.

 • Faturat e turizmit dhe mashtruesit e lokaleve

  Kërkoni menunë para se të porosisni. Shikoni çmimet, nëse ua mban kërraba, porosini, nëse jo, ndërroni lokal. 

 • Nuk po bie shteti, por po pastrohet kalbëzimi më i madh i tij

  Duket si një nga ato fazat e zakonshme të luftës ordinere politike, ku partitë janë gati që për një “plesht” të djegin gjithë “jorganin”. Por në fakt nuk është ashtu.

 • Përse duhen simpatizuar kroatët e këtij botërori?

  Ishte vetëm një ndeshje futbolli, dhe padyshim respektin e meriton ai që luan më mirë, i cili jo gjithmonë fiton. Ky ishte edhe rasti i Kroacisë.

 • Kur kauza bie përpara ndërtesës së kalbur të Teatrit

  Unë nuk jam aktor, por teatrin e dua shumë. Jo godinën, dua artin, intepretimin e artistëve në skenë. Më kujtohet kur mbaja radhë për të blerë biletën për komedinë “Pallati 176”.

 • Provokacja e syve që t'ju pëlcasin!

  Serbët, populli që i kanë shkaktuar kaq shumë tragjedi e vuajtje fqinjëve të tyre, sa nuk ka histori ti lajë, preferojnë të viktimizohen per cdo gje, të quhen të provokuar, të quhen të urryer, të përjashtuar, të përçmuar e nëpërkëmbur.

 • Po me Rita Orën ç’patët xhanëm?

  Lexova sot shumë qëndrime të njërëzve të ndryshëm për koncertin e Rita Orës.

 • Kriminelet nuk jane ata te rruges, por ata te drejtesise

  Ishte lene ne arrest shtepie nga Gjykata e Krimeve te renda dhe arrestin e shtepise e zbatonte duke bredhur me kete makine, sigurisht, i armatosur