Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Homepage > Blog > Blog nga erjona rusi
avatar Prtej Lajmit
erjona rusi
27 Janar 2017 12:21
Grat s’mund ti ken t gjitha Çfarëëëëë??? Gratë s’mund ti kenë të gjitha??? Si mund të ta zërë goja njëherë ëëëë? Në fakt edhe mua s’më pëlqeu fare kur e lexova për herë të parë si fjali. Thashë do jetë një nga ato gratë që e ka vendin e garantuar në ferr (bazuar në shprehjen e Madeleine Albright se “ka një vend special në ferr për çdo grua që nuk ndihmon gratë e tjera”). .. [Lexo te gjithin] komente (5)
29 Prill 2016 12:10
Hers tjetr brtit dhe irru vetm t lutem mos hesht “Ah e shkreta vajzë, gjynah, sa e re”. Sa herë ja keni thënë vetes këtë frazë? Mbase me qindra herë apo edhe me mijëra, se kaq shumë janë rastet e vajzave apo grave që dhunohen, keqtrajtohen, apo edhe vriten në këtë vend. Dhe po kaq herë e kam dëgjuar edhe unë këtë shprehje, veçse tani s’dua ta dëgjoj më. .. [Lexo te gjithin] komente (2)
30 Mars 2016 12:15
Nudo por shik ama…
“Ti nuk di të vishesh, e dashke të japësh mend”. Ma pati thënë njëra këtë frazë, pak kohë më parë, dhe në fakt nuk e harrova. E mbajta mend se është nga ato frazat që “flet” shumë e mund të bësh një ese të tërë me të. .. [Lexo te gjithin]
komente (1)
11 Mars 2016 11:00
Po ti far dreqin bre n 8 mars? Në këtë Shqipërinë tonë të vogël, Nikol, ka vajza që edhe janë vrarë vetëm sepse thanë JO, ndërsa sot vrasësit e tyre po tentojnë ti nxjerrin si viktima... [Lexo te gjithin] komente (5)
1 Mars 2016 19:21
Ardit, MOS duart tek gazetaria “ime” “Zëri i njeriut është krejt i ndryshëm nga çdo tingull tjetër. Ai mund të dëgjohet përtej çdo zhurme. Edhe kur nuk bërtet, edhe kur është thjesht një psherëtimë. Edhe psherëtima më e vogël mund të dëgjohet, mbi buçitjet e ushtrive kur është duke thënë të vërtetën"... [Lexo te gjithin] komente (5)
3 Shkurt 2016 12:11
Sadna, mos t mbift fara E dashur Sadna, dje si rrallë herë më dridhej trupi. Ndërsa ti jepje shpirt unë përjetova ankth e madje I lutesha Zotit. E di pse? Se isha live Sadna, në transmetim të drejtpërdrejtë domethënë se mbase ju atje në Indi nuk I thoni kështu. .. [Lexo te gjithin] komente (36)
28 Maj 2015 8:37
Po, jam myslimane dhe feministe Jetojmë në një botë ku mund të dërgojmë anijet kozmike nëpër planete të tjera, ku makinat mund të vetëdrejtohen e megjithatë ku të drejtat e grave janë ende temë debate. Sa herë që e mendoj, më habit fakti që jetojmë në shekullin e 21-të dhe prapë duhet të diskutojmë për gjëra kaq të thjeshta siç janë të drejtat e njeriut... [Lexo te gjithin] komente (24)
27 Maj 2015 16:57
Vui, Rama dhe pyetja e munguar e gazetarit kosovar Mysafiri ynë serb Aleksandar Vuçiç u shpreh shumë i kënaqur me mikpritjen tonë e shyqyr Zotit që nuk u provokua. Çdo gjë dukej shumë më e relaksuar se takimi në Beograd, e të dy kryeministrat ishin të buzëqeshur. .. [Lexo te gjithin] komente (29)
28 Prill 2015 15:16
Kur teknologjia hyn n shtrat Prej kohësh kam nisur të ndjehem gjithmonë e më shumë e bezdisur prej teknologjisë që na rrethon... [Lexo te gjithin] komente (10)
14 Prill 2015 8:23
“Zogu” fallco i Tuns Unë nuk para jam nga ata njerëzit që e shijoj shumë jetën e natës dhe të mbahem për ndonjë frekuentuese e rregullt e clubeve të Tiranës por ama këtë fundjavë e ndava mendjen që do shkoja të shihja (dëgjoja nga afër) atë, zogun ma t’mirë prej krejtve, “zogun”e Tunës... [Lexo te gjithin] komente (14)
6 Mars 2015 15:22
Duhet vetm nj vajz Kur tezja ime më tha gati 10 vjet më parë se ishte krenare për mua, nuk e dija që ato fjalë do më ndikonin aq shumë, do më bënin të ecja përpara e të mos dorëzohesha kurrë ashtu si vetëm ajo ma mësoi, me atë mbështetjen dhe dashurinë pa kushte që të jep krahë edhe të fluturosh... [Lexo te gjithin] komente (2)
12 Mars 2014 11:53
Fajin e kan vet grat Kam “luftuar” gjithmonë me prindërit e mi, që kur isha rreth 4-5 vjeç dhe dëgjova fshehurazi teksa im atë, (iu prehtë shpirti në paqe) i thoshte nënës se ai donte më shumë vëllanë se mua. Që nga ai moment i akuzoja vazhdimisht sa herë që situata dukej në favor të vëllait... [Lexo te gjithin] komente (23)
Intervista
​Balliu:Komisionert e PD u shitn jemi t hapur pr bashkpunim
Ekskluzive/ Fleckenstein rrzon raportin e teknikve t PD-s
Intervista/17 vjearja shqiptare hap shoqat bamirsie online
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/08/2017, Viti VII - NR.197