Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:17 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Homepage > Blog > Blog nga Dorian Hatibi
avatar Spiritus
Dorian Hatibi
"Spiritus" sht nj blog, q deshiron t sjell n vmendjen e publikut kndvshtrimin e religjoneve n prgjithsi dhe t Kishs Katolike n veanti, mbi problemet e ndryshme shoqrore, kulturore dhe artistike q kalon Shqipria, rajoni dhe bota.
6 Nentor 2016 19:34
Fara e Besimit Gjithmon e kam menduar meshën e 4 Nëntorit 1990 në Shkodër si një mesazh Hyjnor... [Lexo te gjithin] komente (0)
1 Nentor 2016 17:14
Cfar sht Halloween? Origjina e Halloween është shumë e vjetër. Dimë me siguri se popullsitë kelte, të cilat shfaqen në shek. 5 p.e.s.. [Lexo te gjithin] komente (0)
6 Tetor 2016 13:41
Nobeli i fundit Pak shkencë të largon nga Zoti por shumë shkencë të çon vetëm tek Ai”.. [Lexo te gjithin] komente (1)
9 Shtator 2016 10:34
Dashuria sipas Nn (Shn) Terezs Njëherë një gazetar, tek sheh Nënë Terezën duke mjekuar plagët e një lebrozi, i afrohet dhe i thotë.. [Lexo te gjithin] komente (2)
19 Gusht 2016 22:09
​far ndodhi n Krakov? Me dëshirën e Papa Gjon Palit II, që nga viti 1985, edhe pse ai..... [Lexo te gjithin] komente (0)
19 Gusht 2016 16:14
Ramazani yn Është një histori e bukur që tregohet në Durrës dhe i përket kohës kur Perandoria Otomane po shpërbëhej... [Lexo te gjithin] komente (4)
19 Gusht 2016 16:00
Ku sht Zoti? Kampi i Mauthausen. Ndoshta viti 1943. Një rabin hebre i reduktuar në një skelet... .. [Lexo te gjithin] komente (1)
17 Maj 2016 18:30
Zoti LGBT-s Le të duket blasfemi kjo që po shkruaj por unë mendoj se..... [Lexo te gjithin] komente (3)
11 Maj 2016 17:20
Princesha dhe Budallenjt Ajo ishtë princesha e qytetit Fenikas të Tirit. E bukur aq sa marrosi Zeusin,  i cili në një tentativë të dëshpëruar për ta martuar, transformohet në një dem të bardhë dhe e rrëmben atë duke e çuar në Kretë. .. [Lexo te gjithin] komente (0)
29 Prill 2016 18:26
Prsri Pashk? Kam qënë gjithnjë kurioz se përse disa herë festojmë 2 Pashkë brënda vitit dhe herë të tjera vetëm 1. Si llogaritet data e Pashkës dhe përse Katolikët dhe Protestantët e festojnë vec nga Ortodoksët?.. [Lexo te gjithin] komente (2)
13 Prill 2016 10:44
Neo-ateizmi si padije Qëkurse Kryeministri Rama propozoi mundësinë e futjes së lëndës së fesë në kurrikulat e shkollës, siç pritej, në vend filloi një debat i madh mbi këtë çështje. Shumë kush u nxitua të shprehte opinionin e tij në lidhje me këtë projekt... [Lexo te gjithin] komente (2)
10 Prill 2016 10:09
Papa i shkruan Shqipris! Me 19 Mars, Papa Françesku firmosi miratimin e dokumentit post-sinodal "Amoris Laetitia" (e përkthyer në shqip "Gëzimi i Dashurisë"). .. [Lexo te gjithin] komente (3)
26 Mars 2016 21:12
Pashka tjeter Gjithnjë ka pasur diçka të veçantë tek historia e Pashkës. Vit pas viti ka pasur elemente të kësaj historie, që në një farë mënyre ose në një tjetër, më kanë "folur" ndryshe... [Lexo te gjithin] komente (1)
24 Mars 2016 13:04
Spiritus Një nga realitet më të rëndësishme të shoqërisë njerëzore, jo vetëm sot, por kurdo në histori, ka qenë (dhe është) feja. Sot në botë ka më shumë se 6 miliard njerëz të cilët i përkasin një feje të caktuar. .. [Lexo te gjithin] komente (1)
Intervista
Ekskluzive/ Fleckenstein rrzon raportin e teknikve t PD-s
Intervista/17 vjearja shqiptare hap shoqat bamirsie online
20 vjearja shtatzn:Ndihem grua e plotsuar nga jeta 100%
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 18/08/2017, Viti VII - NR.194