Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Homepage > Blog
E Mërkurë, 21 Mars 2018
avatar Lamtumir TV avatar Spiritus
10 Nentor 2017 23:19

...si të ftuar të veçantë ata edukojnë shijen dhe mprehin oreksin duke propozuar diçka përmbi të zakonshmen

6 Nentor 2016 19:34

Gjithmon e kam menduar meshën e 4 Nëntorit 1990 në Shkodër si një mesazh Hyjnor.
avatar Pyet mjekun avatar Prtej Lajmit
22 Prill 2015 13:03

1. Cilat jane problemet e alergjise ne rruget e frymemarrjes dhe sa te perhapura jane ato sot ne bote?
Simptomat e alergjise ne rruget e frymemarrjes shfaqen si një reaksion alergjik ndaj substancave që qarkullojnë në ajër si proteinat e kafsheve shtëpiake, te pluhurave të shtepisë, polenit apo mykut. Sipas eksperteve nje reaksion alergjik e ka bazen ne sitemin tone imunitar.
27 Janar 2017 12:21

Çfarëëëëë??? Gratë s’mund ti kenë të gjitha??? Si mund të ta zërë goja njëherë ëëëë? Në fakt edhe mua s’më pëlqeu fare kur e lexova për herë të parë si fjali. Thashë do jetë një nga ato gratë që e ka vendin e garantuar në ferr (bazuar në shprehjen e Madeleine Albright se “ka një vend special në ferr për çdo grua që nuk ndihmon gratë e tjera”). 
avatar SFIDA E KANCERIT avatar E T TJERA-E T TJERA
7 Mars 2014 1:16

Marsi është simboli i ardhjes së pranverës me lule shumë…
Marsi ku lulëzojnë festat e dashura për të gjithë si dita e nënës, e mësuesëve, dita e verës etj … dhe përtej kësaj pranvere të begatë Marsi është i përzgjedhur për ndërgjegjësimin ndaj kancerit kolo-rektal ose ndryshe në gjuhën popullorë i zorrës së hollë dhe asaj të trashë. 
Ishte presidenti Klinton para më shumë se një dekade që zyrtarizoi marsin si muaj të ndërgjegjësimit ndaj këtij kanceri. 
3 Mars 2015 13:59

(Si një opinion)
 
Ajo që sot quhet,
një Polici Shteti,
shumkush e mendon,
si trupë baleti!..
avatar Grimca Urbane avatar Urbanika
30 Maj 2017 16:50

Sulafa vinte nga Mansura, një qytet 120 kilometra në verilindje të Kajros. Ishte vendosur në konviktin e vajzave, që gjendej (jo në mënyrë figurative), poshtë këmbës së urës që lidhte sheshin e madh të Gizës me rrugën që të conte tek piramidat. Në rast se ishe i panjohur me rrugët e saj, konviktin fare mirë mund ta merrje për një ndërtesë industriale, nga e cila më shumë hynin, sesa dilnin vajza mbuluar kokash me shami. Në krye të portës, ashtu sic dikur u kish hije rojtarëve të faraonëve qëndronte një Muhamed që zëvendësonte një Abdo, ose një Sherif që zëvendësonte një Mohsen. Për të hyrë në këtë ndërtesë shërbente një kartë e vogël e cila tregonte se personi kishte leje për të hyrë në konvikt dhe të cilën personalisht e tregova katër vjet me rradhë, ndonëse isha e vetmja e huaj në të gjitha godinat e vogla, që përbënin ndërtesën e madhe.
1 Prill 2013 11:19

Ushtarakë me grada e policë me kualifikime po largohen cdo ditë nga vendi i tyre i punës. Është gangrena më e fundit që po i con drejt degradimit njerëzor ata që dikur i shihnim me një frikë admiruese. Do t’ju tregoj për një ish ushtarak me një pozicion mjaft delikat në forcat ajrore të Rinasit.
avatar Joga dhe Ju avatar Dita e katrt
23 Prill 2013 20:19

Erdhi pranvera dhe fillon ndërrimi i veshjeve, analizimi i trupit, më shumë se më parë dhe vrapi drejt palestrave, masazheve dhe gjithë qendrave estetike. Dieta, me fruta, me zarzavate të zjera, të pjekura, vetëm me lëngje, stres i përditshem në kerkim të peshës perfekte dhe kostumit të ri të banjës. Stërvitja, vrapi, djersa e derdhur nëpër palestra apo studio Joge , kaloritë e djegura nuk ndihmojnë në rënien nga pesha.
21 Shtator 2017 19:40

Dje  u përsërit një film i stërparë në rrjetet sociale me publikimin nga disa portale të fotove të trinjakëve të djegur. 
avatar Brenda n pilul avatar Ndr mejtime
3 Nentor 2015 11:00

Prokuroria filloi me arrestimet ndaj kujt ka mashtruar me taksat e këtij populli; më në fund! Problemi është të mos i futim të gjithë farmacistët në një thes. Ka farmacistë, depo, nëpunës shteti, mjekë, madje edhe mjekë me emër që kanë vjedhur miliona.
13 Prill 2016 16:18

“Vrapo Vardy, vrapo. I thashë djemve të vraponin me sa fuqi që kishin. I thashë se kisha shumë besim te ata. Nuk do....
avatar Luga e Argjendt avatar INTRANZIGJENTI
1 Nentor 2013 8:26

Tri receta të shëndetshme për të nisur mbarë mëngjesin e ftohtë në kërkim të energjive
15 Nentor 2013 10:32

Dy faktorë e bashkojnë protestën dhe protestuesit.  “JO armëve kimike të Asadit në Shqipëri” dhe mungesa e theksuar e informacionit. JO-ja nuk ka nevojë për shumë shpjegime. JO-ja është fisnike, JO-ja është e drejta e popullit përballë pushtetit. 
avatar Shastisje avatar Punesimi
5 Prill 2014 9:17

Meqënëse shteti ynë po dështon të rrisë fëmijë të shëndetshëm dhe të nxënë, mund të konsiderohet zgjidhja e kuotave si një mundësi vendosjeje të një barazie që s’ka për të qenë ndonjëherë e duhura.
19 Shtator 2012 11:31

Të gjithë jemi të ndërgjegjshëm që po kalojmë një kohë të vështirë ku punësimi apo të gjeturit e një pune është kthyer në sfidë me vete. Shumica e personave që vuajnë gjetjen e një pune janë kryesisht të rinj që sapo kanë mbaruar shkollën apo kanë pak eksperienca pune. Gjatë intervistave me këtë kategori punëkërkuesish shpesh herë hasemi në përgjigje të tilla si: “Kërkoj një punë çfarëdo që të jetë, mendoj se mund të bëj gjithçka”.
avatar Beauty Skin avatar Shendeti Juaj
1 Janar 2012 20:18

Ditët e ftohta të dimrit rishfaqin problemet me morthin. Ulja e temperaturave dhe rritja e nivelit të lagështirës në ajër, ndikojnë në rishfaqjen e dhimbjeve dhe enjteve kryesisht të duarve. A është e vërtetë që gjatë ditëve të ftohta shfaqen problemet me morthin? Po. Është e vërtetë që gjatë ditëve të ftohta dhe me lagështirë, sidomos pas ndryshimeve të menjëhershme të temperaturave, rishfaqen problemet me pernionet, ose siç njihet në gjuhën e popullit morthin.
12 Tetor 2013 11:56

Mendoni dhe kujtoni se në Shqipëri thuajse çdo ditë nje grua diagnostikohet me kancer të gjirit dhe ndoshta akoma më shumë pasi akoma në këtë cep të botës rastet nuk grumbullohen e analizohen ashtu si duhet për shkak të tekave të drejtuesve dhe profesorëve.
avatar PsikoBlog avatar Periferi
17 Dhjetor 2011 0:00

Kur futesha n nj ambjent me njerz, skuqesha dhe m dukej sikur syt e t gjithve ktheheshin nga un. Ishte shum e sikletshme t qndroja vetm n nj qoshe por nuk gjeja asgj interesante pr tu thn t tjerve. Ishte poshtruese. Mezi prisja t ikja. - prjetim i vrtet i nj fobie sociale.
19 Mars 2018 18:12

Në serialin televiziv francez Le Bureau des légendes, ku shtjellohen ngjarje të jashtëzakonshme të 

Rezultate t tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrir e nj gruaje pa mbshtetjen e nj burri
Berisha do vriste Ramn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e prndjek
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65