Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
12 Gusht 2017 - 20:58 | përditesuar në 21:10
​SHBA, dhunė nė protestėn e
nacionalistėve tė bardhė /Foto
Dhuna ka shpėrthyer nė Charlottesville nė shtetin amerikan tė Virxhinias, nė prag tė njė marshimi tė nacionalistėve tė bardhė .

Njė makinė ka kaluar mes protestuesve duke plagosur tre persona tė cilėt janė nė gjendje tė rėndė, dhe dhjetėra tė tjerė tė cilėt pėsuan gėrvishtje, gjymtyrė tė thyera etj.

Autoritet shpjegojnė se nuk bėhet fjalė pėr sulm terrorist.

Disa mijėra persona pritet t’i bashkohen manifestimit “Bashkimi pėr tė Drejtėn”, qė kundėrshton planet pėr heqjen nga vendi tė statujės sė njė gjenerali tė Luftės Civile amerikane qė ishte pro skllavėrisė.

Ndėrsa ėshtė shpallur gjendja e jashtėzakonshme pėr t'i mundėsuar policisė tė mobilizojė burimet.

Pėrleshjet shpėrthyen mes grupeve tė ekstremit tė djathtė dhe anti-protestuesve, qė janė mbledhur gjithashtu nė qytet.

Nėpėrmjet njė postimi, presidenti Donald Trump e dėnoi dhunėn duke thėnė se “duhet tė jemi tė bashkuar”.


Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38