Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
12 Shkurt 2018 - 08:59 | përditesuar në 09:04
Dalin pamjet, momenti i rrėzimit tė
avionit nė Rusi me 71 persona nė bord
RUSI-71 persona humbėn jetėn dje pas rrėzimit tė avionit Antonov An-148, ndėrsa kanė dalė nė media edhe pamjet e momentit tragjik. Avioni ėshtė pėrplasur me tokėn dhe mė pas ka shpėrthyer nė flakė.

Zyrtarė rusė deklarojnė se ende nuk janė tė qarta shkaqet e rrėzimit tė avionit me 71 persona nė bord, tė cilėt humbėn jetėn. Avioni ishte nisur nga aeroporti "Domodedovo" i Moskės rreth orės 12:27 me orėn lokale, ndėrsa ėshtė rrėzuar pas 7 minutash.


Momenti i rrezimit te avionit

d.b/shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41