Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Shkurt 2018 - 11:10
Deklarata e fortë e Erdogan:Vendet
e NATO,të barabartë me SHBA
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se është e gabuar të thuhet se SHBA-të janë të barabarta me NATO-n, por se të gjitha shtetet anëtare të NATO-s janë të barabarta me SHBA-të, raporton Anadolu Agency (AA).

"Çfarë është kjo anëtarësi në NATO, çfarë është ky partneritet i përbashkët në NATO. Nëse ne jemi së bashku në NATO, Amerika duhet t'i respektojë nenet dhe rregullat e NATO-s aq sa i respekton edhe Turqia. Unë si president në Turqi dua të dihet se NATO-ja nuk është e barabartë me SHBA-të, por të gjitha shtetet veç e veç janë të barabarta me Amerikën", tha Erdoğan në një mbledhje të grupit parlamentar të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti).

d.c./shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Beni Keqardhje per popullin turk per izolimin qe po i ben erdo. Punoi shume mire deri para 4 apo 5 vitesh. Por si duket i hipi vetja ne qejf, e nje fjale e urte popullore shqiptare thote; mos te hipte vetja ne qejf se bie ne pikiate.
avatar
Anonim
Albflorida Po si kujtove ti Sulltan i ri se tė gjitha vendet r Natos janė njėlloj? Amerika ka 51 pėrqind tė Natos . Ti shumė shpejt do tė fillosh njė luftė tė re ballkanike me Greqinė. Je njė fatkeqėsi pėr popullin turk.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41