Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
12 Shkurt 2018 - 22:25 | përditesuar në 22:35
“Do më qëlloni?”/ Djaloshi i
ISIS në mëshirën e rebelëve/ VD
Ky është momenti shqetësues kur një fëmijë-ushtar që luftonte për ISIS-in u kap nga rebelët në veri të Sirisë.

Djaloshi që nuk mund të quhet as adoleshent, u filmua duke qëndruar përdhe pas një sulmi të papritur të ISIS-it në fshatin e al-Khuvain, pranë Idlibit.

Në këto pamje djali duket fare i qetë teksa u thotë rebelëve anti-Assad që e kishin kapur se ai kishte luftuar dy vite për ISIS-n në Raka.

'A do të më qëlloni?' pyet ai, sipas një përkthimi të postuar në Twitter nga Riam Dalati i BBC-së.

'Qëlloje' vjen përgjigja nga një prej luftëtarëve përpara se video të ndalojë.

s.k/Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41