Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Shkurt 2018 - 21:44
Festa më e madhe në Tokë/
Brenda karnavales magjike të Rios
Kërcimtaret e Rio de Zhaneiros i shtangën të gjithë teksa kërcenin nëpër rrugë, të veshur me pupla dhe të larë me ngjyra të arta teksa festivali më i famshëm në botë hyri në ditën e tij të katërt.

Sivjet grupet e grave e kanë përdorur karnavalen për të luftuar ngacmimet seksuale.  

Nëpër parada të ndryshme shiheshin slogane feministe, dhe shumë gra kishin bërë tatu të përkohshme me mesazhe si “Jo do të thotë jo” dhe autoritetet në Brazil kanë ndërmarrë fushata për t’i nxitur gratë që të raportojnë te policia ngacmimet seksuale.

Por kjo nuk do të thotë se kërcimtarët që janë të famshëm për veshjet e tyre kësaj here janë bërë më konservatorë.

Pasi veshjet fare ekstreme ranë në sy edhe kësaj here si çdo vit nëpër rrugët e qytetit.

s.k/Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41