Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
14 Nentor 2017 - 14:23 | përditesuar në 14:47
Foto/ Greqi, emergjencė nė Simi
banorėt evakuohen pas stuhisė
Shirat e rrėmbyeshėm kanė sjellė shumė probleme nė ishullin grek tė Simi, nė afėrsi tė ishullit Rodos.

Autoritetet greke kanė shpallur emergjencėn pėr ishullin, vazhdojnė tė pėrballen me dėmet e shkaktuara nga moti i rėndė, qė ka filluar mbrėmė rreth orės 23:00 deri nė orėn 09:00 tė mėngjesit tė sotėm.

Autoritetet greke kanė filluar menjėherė tė heqin baltėn, gurėt si dhe nxjerrjen e ujit nga shtėpitė e dyqanet e pėrmbytura.

Dėmtim ka pėsuar edhe stacioni kryesorė qė furnizon me energji elektrike ishullin.

Sipas deklaratės sė Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė Mbrojtjes Civile, Giannis Kapakis, moti i keq mund tė ketė kaluar por ka lėnė pas dėme tė shumta materiale nė ishull.

Njė pjesė e banorėve tė ishullit tė vogėl Simi, janė zhvendosur nga autoritetet greke nė ishullin Rodos.

Nė kėtė operacion pėr riparimin e dėmeve janė pėrfshirė edhe Forcat e Armatosura greke.
Greqi
greqi
greqi
greqi
greqi
greqi
Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277