Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:39 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Shkurt 2018 - 21:35
Martin Schultz jep dorëheqjen
si kryetar i SPD-së gjermane
Udhëheqësi i Social Demokratëve të Gjermanisë Martin Schultz ka njoftuar se ka hequr dorë nga posti i kreut të Partisë Social Demokrate të Gjermanisë, raporton Merkur.

Ai ka propozuar që vendin e tij ta zërë kreu i grupit parlamentar të SPD-së në Bundestag Andrea Nales.

Presidiumi i partisë ishte mbledhur më herët gjatë ditës për të diskutuar për veprimet e ardhshme. Kreu i SPD-së foli në favor të caktimit të menjëhershëm të Nales në detyrën e kryetares.

Megjithatë, sipas Spiegel-it i cili citon disa burime të brendshme, posti i kryetarit të përkohshëm të partisë deri më 22 prill do të mbahet nga kryebashkiaku i Hamburgut, Olaf Scholz.

s.k/Shqiptarja.com

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Blenard RRoft demokracia
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41