Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Shtator 2017 - 20:35 | përditesuar në 20:49
Presidenti Putin optimist:
E kapėrcyem krizėn ekonomike
Kriza ekonomike nė disa vende ka treguar pasojat sociale, duke prodhuar situatė tė vėshtira  nė punėsim,mungesėn e investimeve nė sektorėt publik dhe privat.

Por Rusia me sa duket ka arritur tė ndryshojė platformėn e saj duke shpresuar pėr njė rritje ekonomike pėr t’iu ardhur nė ndihmė qytetarėve tė saj dhe tė konsolidohet nė rrugėn e konkurrencės nė platformat ekonomike  globale.

Presidenti i Rusisė Vladimir Putin ka thėnė se vend i tij ka dalė nga kriza ekonomike.
 
Vladimir Putin duke komentuar situatėn ekonomike pėr vendin e tij ėshtė shprehur se: Rusia ka dalė nga kriza dhe tani po shėnon njė pėrparim tė madh.
 
 Nė  kėto rrethana ne do bėjmė gjithēka qė ėshtė e nevojshme pėr tė ruajtur dinamikėn e tanishme nė fuqizimin e ekonomisė sė vendit tonė.

Presidenti Putin siguroi qytetarėt e tij se ekonomia tashmė ka hyrė nė njė rrugė zhvillimi dhe se do ndikojė nė lehtėsimin e gjėrave pėr tė gjithė rusėt.
 
Redaksia Online
N.M/ Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ss4 Lart e me lart Rusia e Shenjte!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/11/2017, VITI VII- NR.278