Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
23 Prill 2012 - 14:58
Rubi: Berluskoni më bëri
të famshme dhe të pasur
ROME - Përmes një bisede telefonike me mikeshën e saj Antonella të zbardhur tashme nga policia, Karima El Mahroug e njohur me amrin e artit Rubi rindërton raportet e saj me ish kryeministrin e Italisë Silvio Berluskoni. Siti ëë.repubblica.it publikon bisedën e përgjuar mes dy shoqeve: dëshmi që ishin risjellë në vëmendjen e publikut nga organet e ndryshme mediatike edhe kur ato u zbuluan në janar të 2011-tës.« Silvio më telefonoi dje dhe më tha"Rubi të jap sa para të duash ti, të mbuloj me ar, e rëndesishme është që ti të fshehësh gjithshka dhe të mos i tregosh askujt asgjë"», i shpjegon Rubi mikes se saj Antonella. Ajo që nuk duhet absolutish të dalë në skenë, shton Rubi «është që shkoj në shtëpinë e tij. Jemi miq prej një viti». Antonella pyet:«Vetëm miq jeni?» «Po –përgjigjet marokenja Rubi- por njerzit mendojnë menjëherë keq, mendojnë se një vajze e bukur si unë shkon cdo javë në shtëpinë e Berluskonit dhe që ky i fundit në këmbim më jep 47 mijë euro..., njerzit mendojnë "Do të ketë patur dicka mes të dyve, do të kenë kryer marrdhënie seksuale. Nuk është ashtu"» Dhe Antonella me një ton mosbesues thotë:«Ahhh...».

«SI NOEMI» - Pas publikimit të lajmit mbi miqësinë e saj me Berluskonin, e kontaktuar me telefon, Rubi hajdutja e zemrave dëshmoi një qetësi të madhe dhe i rrëfeu një mikeshës së saj se nuk ka frike nga asgjë sepse ishte e bindur që kjo cështje do ti sillte asaj shumë përfitime monetare. Edhe në një tjetër rrëfim telefonik me nje tjetër mikeshë te saj I rrëfen të nëjtën gjë: « Nuk kam frikë , do të kem shumë para dhe shumë famë. Situata ime është pak e ngjashme me Noemi Letizia, diferenca është se ajo ishte maxhorene ndërsa unë jam minorene».

«E cmëndur për para» - Në të tjera telefonata të pergjuar nga policia mes bukuroshes Rubi dhe babait të saj, mes saj dhe miqve, marokenja Rubi rrefehet se: «Silvio më tha të vet-deklarohesha e cmendur dhe për këtë do të më jepte aq para sa doja unë », problemi i ketij procesi është se une jam minorene ndersa prej nje viti frekuentohem me Silvio Berluskonin».

(ob/shqiptarja.com)

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Baro Corrogjafi TE LUMTE ROBI ! E ZGJUAR DHE LOZONJARE. ASGJE NUK HUMBE,VETEM FITOVE FAMEN DHE PARANE ! U BERE E NJOHUR NE ITALI,MAROK E GJITHE BOTEN. NDONJE GJE NGA PLACKAT E TUA NUK TE' PRIVATIZOI BERLUSKONI.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15