Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:29 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
14 Shkurt 2018 - 02:53 | përditesuar në 03:01
Shėrbimi sekret: arsenali i Koresė
sė Veriut, kėrcėnim pėr SHBA-nė
Programi bėrthamor koreano-verior, pėrbėn njė kėrcėnim tė qenėsishėm pėr SHBA-tė, paralajmėroi sot drejtori i Shėrbimit sekret amerikan, Dan Coats.

“Duhet tė kemi parasysh se jemi pėrballė njė problemi tė qenėsishėm, praktikisht mjaft ekzistencial pėr SHBA”, pohoi Coats gjatė njė seance dėgjimore nė Kongres.

Ėshtė njė kėrcėnim ekzistencial, mjaft i madh kundrejt SHBA-ve, por gjithashtu edhe i Koresė sė Veriut.

Ora e vendimmarrjes pėr njė kundėrpėrgjigje tė mundshme ndaj kėtij kėrcėnimi po afron, theksoi ai, i pyetur nga anėtarėt e Komisionit tė Shėrbimit Sekret tė Senatit.

Qėllimi ynė ėshtė arritja e njė zgjidhjeje paqėsore. Ne po ushtrojmė presion maksimal mbi Korenė e Veriut nė mėnyra tė ndryshme.

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63