Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Shtator 2017 - 22:58 | përditesuar në 23:13
SHBA, tė shtėna me armė nė njė 
shkollė, 1 i vdekur e 3 tė plagosur
Njė person ka hapur zjarr nė mjediset e njė shkolle nė njė qytezė pranė Uashingtonit, duke lėnė pėr pasojė tė vdekur njė nxėnės e plagosur tre tė tjerė.

Mediat amerikane raportojnė se ngjarja e rėndė ka ndodhur nė njė kolegj nė Rokford, nė jug tė Spokejnit.

Ndėrkaq, tre fėmijėt e lėnduar janė nisur menjėherė drejt spitalit dhe mėsohet se ndodhen jashtė rrezikut pėr jetėn.

Autoritetet amerikane kanė deklaruar se kanė arritur tė ndalojnė autorin e sulmit tė armatosur, i cili ndodhet nėn arrest. Identiteti i kėtij tė fundit nuk bėhet me dije.

Ndėrkaq vijojnė hetimet pėr zbardhjen e ngjarjes sė rėndė.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/11/2017, VITI VII- NR.278