Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:07 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
12 Janar 2018 - 21:30
SHBA, vajza shpëton mrekullisht
pasi përfundon poshtë trenit/FOTO
Një 22 vjeçare Rikke Bukh,  ra ditën e sotme në shinat e trenit, në stacionin që lidh Manhattanin me Bedford Avenue në Williamsburg të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

22 vjeçarja që studionte për drejtësi iu afrua platformës së stacionit të trenit më shumë seç duhej dhe përfundoi në shina. Treni fatmirësisht ndaloi pa e kapur Rikke-n dhe shpëtoi pa u shndërruar në tragjedi.

Vajza i mbijetoi rënies pasi qëndroi në mes të hekurudhës dhe murit të platformës së stacionit të trenit.

Pas 20 minutave ankthi poshtë trenit, studentja u nxor nga forcat e shpëtimit dhe u dërgua menjëherë në spitalin rajonal ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

nyc metro

Redaksia Online
A.Gj/Shqiptarja.com

 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15