Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Shkurt 2018 - 05:22
Shtëpia e Bardhë mohon diskutimin
e projektit të aneksimit me Izraelit
Shtëpia e Bardhë mohoi sot që SHBA-ja të ketë diskutuar me Izraelin për një projekt aneksimi të vendbanimeve të reja të ndërtuara në Cisjordaninë e pushtuar, duke kundërshtuar deklaratat e një zëdhënësi të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu që nxitën indinjatën e qeverisë palestineze.

Pretendimet se këto diskutime janë në proces e sipër ‘’janë të pavërteta’’, u shpreh Josh Raffel, një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë i cili punon me Jared Kushner, dhëndrin dhe këshilltarin e Donald Trump i ngarkuar për këtë çështje në administratën amerikane.

SHBA dhe Izraeli nuk kanë diskutuar kurrë një propozim të tillë dhe presidenti mbetet i fokusuar në iniciativën për arritjen e paqes izraelito-palestineze.

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41