Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:29 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Shkurt 2018 - 01:45 | përditesuar në 02:06
Tragjedia ajrore nė Rusi,
fati i shpėtoi jetėn kėtij ēifti
Njė ēift qė duhet tė udhėtonte me avionin rus qė u pėrplas tė dielėn ka ndryshuar biletėn nė momentin e fundit sepse makina qė kishin planifikuar tė blinin nuk ishte gati.

Maxim Kolomeytsev i cili mbushi 35 vjeē tė dielėn do tė ishte nė fluturimin fatal 6W703 sė bashku me tė dashurėn e ij 25-vjeēare Nazezha nė mėnyrė qė tė festonin ditėlindjen me familjen.

Por biznesmeni me fat gjithashtu planifikoi ti bėnte vetes dhuratė njė makinė tė re por kompania e kishte telefonuar duke i thėnė se automjeti nuk ishte akoma gati.

” Kur mėsova se makina nuk ishte gati shtyva udhėtimin pėr njė javė,”-tha ai.

“Ndryshimi i biletave na kushtoi 170 dollarė,”-u shpreh 35 vjeēari.“Por ne kemi jetėt tona.”

Aeroplani me pasagjerė qė i pėrkiste linjės ajore Saratov Airlines u rrėzua pėrafėrsisht 5 minuta pasi u nis pėr nė Orsk nga aeroporti i Domodedovos nė Moskė, duke vrarė tė 71 personat qė ndodheshin nė bord.

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41