Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:29 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
11 Shkurt 2018 - 13:36 | përditesuar në 16:09
VIDEO/Tragjedi nė Rusi,rrėzohet
avioni me 71 pasagjerė nė bord
Pamjet e para pas rrėzimit tė avionit/VD
RUSI - Tragjedi ajrore nė Rusi. Njė avion "Antonov" me 71 pasagjere nė bord, i nisur nga aeroporti i Moskės nė Rusi, ėshtė rrėzuar pak minuta pas nisjes sė fluturimit. Nė avion ishin 65 pasagjerė dhe 6 pjesėtarė tė ekuipazhit, ndėrsa mbeten mister shkaqet e rrėzimit. Mediat ruse kanė publikuar edhe pamjet e para pak ēaste pas rrėzimit tė avionit ku shihen copat e tij tė shpėrndara nė tokėn e mbuluar nga bora. 

Avioni i kompanisė ajrore "Saratov Airlines" ėshtė parė pėr herė tė fundit nė radar mbi qytetin Argunovo, teksa po lėvizte nė drejtim tė maleve Urale, ndėrsa destinacioni i tij i uljes ishte qyteti Orsk, po nė Rusi. 
 grafiku

 

(Harta e lokacionit tė avionit tė rrėzuar)

Avioni, i nisur nga aeroporti "Domodedovo" i Moskės rreth orės 12:27 me orėn lokale, ėshtė rrėzuar 7 minuta pas nisjes sė fluturimit. Sipas raportimeve tė mediave ruse, dyshohet se i gjithė ekuipazhi nė bordin e avionit ka humbur jetėn. 

Raportohet se avioni pati probleme me shpejtėsinė, humbi lartėsi tė menjėhershme. Ai zbriti menjėherė nga lartėsia 1880 m nė 975 metra. Ministria e Emergjencave Ruse ka nisur hetimet dhe po punon pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes. 

Zhduket aeroplani me 71 pasagjerė i nisur nga Rusia
(Avion i kompanisė ajrore Saratov Airlines)

e.gj/l.q/ a.ē/Shqiptarja.com

 

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41