Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Diplomaci
08 Mars 2013 - 16:49
Zbulohet dokumenti, 'falimenton'
Ambasada shqiptare nė SHBA
TIRANE - Nė njė kohė kur Qeveria paguan miliona dollarė pėr kompanitė amerikane qė lobojnė pėr tė pėrmirėsuar imazhin e saj, misionet zyrtare diplomatike tė Shqipėrisė janė nė krizė mbijetese edhe nė vendet mė tė fuqishme tė botės.

Top Channel publikon njė dokument tė Ambasadės Shqiptare nė SHBA, ku titullari zbulon se ambasada ėshtė praktikisht e falimentuar dhe nė pamundėsi tė sigurojė as jetesėn e pėrditshme tė diplomatėve me paratė qė i jep Qeveria e jo mė funksionet diplomatike.

Letra qė mban firmėn e ambasaambasada shqiptare shbadorit, Gilbert Galanxhi i drejtohet Sekretarit tė Pėrgjithshėm nė Ministrinė e Jashtme, Gazmend Turdiu, por paralelisht ka shkuar pėr dijeni edhe tė Kryeministrit Sali Berisha dhe ministrit tė Jashtėm Edmond Panariti.

Letra e fortė paraqet nje situate gati te turpshme, kur zbulon se ambasada shqiptare ne SHBA, perveēse nuk ka para te paguaje pastruese dhe sekretare eshte e vetmja ambasade ne Washington qe nuk ka shofer dhe as karburant per makinen.Ne te jepen te tjera fakte tronditese, kur midis te tjerave zbulohet se pertej detyrimeve te papaguara me biznesin vendas, qeveria eshte shnderruar ne borxhlie e keqe edhe jashte kufijve te shqiperise. ne keto kushte qeveria duket se ka vendosur ta zevendesoje misuionin e ambasades me kompanie lobuese qe kane nje kosot shume me te larte.

(Ne foto: Pjese nga dokumenti i publikuar nga Top Channel)

*Marrė nga Top Channel

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Kreshnik Turp e faqe e zeze........................ PO jo mor shoke se tani me 23 qershor te ketij viti kismet e hqim qafe kete klase te poshter politike .Qe eshte nje klase hajdutesh e matrapazesh .................. thone qe ne populli marrim ate qe meritojme .A I MERITOJME NE KETA HAJDUTA?PO KALAMAJTE TANE QE JANE NE BORXH QE KUR LINDIN PER FAJ TE KETYRE A I MERETOJNE KETA HAJDUTA??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Anonim
KACURRELI DUHET TE BEHET CMOS QE TE LARGOHET KY PLEHRE NGA PUSHTETI. SHPRESOJME QE PER TE GJITHA PRAPESITE E KESAJ QEVERIE TE REAGOJNE EDHE ,,INTELEKTUALET,, ME NDONJE PEDICION.
avatar
Anonim
[email protected] NUK ESHTE E VERTETE SHQIPERIJA NUK ESHTE NE KRIZE NUK KA BORXHE POS ME BESUT MUA PYTNI te madhin sali berishen ne qofte se rren ai PO RREJ EDHE UN. SA TURP SA TURP SA TURP NAJ DITE KUR TE MORIM VESH QE FALIMENTOJ DHE SHQIPERIJA O POPULL SHQIPETAR HIQNI DORE NGA E KEQJA E SHQIPERISE QE ESHTE sali sllobodon berisha
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16